Wydarzenia

Pogoda i wysokie temperatury zachęcają do tego, aby wypoczywać nad wodą, korzystać z wodnych sportów i kąpieli. O tym, jak robić to bezpiecznie dowiedzieli się koloniści z Krakowa, którzy wzięli udział w profilaktycznym spotkaniu. Ważne treści przekazali im policjanci oraz ratownicy Beskidzkiego WOPR-u.

 Spotkanie odbyło się wczoraj i zostało zorganizowane w myśl ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wzięli w nim udział koloniści, którzy przyjechali wypoczywać nad jeziorem Międzybrodzkim z Krakowa. Organizatorami spotkania byli policyjni motorowodniacy z Komisariatu Policji w Gilowicach oraz woprowcy z Beskidzkiego WOPR-u. Zarówno policjanci, jak i ratownicy przekazali dzieciom ważne treści dotyczące tego, jak zachowywać się nad wodą, aby być bezpiecznym oraz jak udzielić pomocy, gdy ktoś jej potrzebuje. Dzieci poznały również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz zobaczyły, jak przebiega akcja ratunkowa. Ogromną atrakcją, a także niezapomnianym przeżyciem dla kolonistów była możliwość odbycia rejsu policyjną lub woprowską motorówką.


Głównym celem tej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest promowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć.

Bardzo istotnym elementem akcji jest konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”. Więcej na temat konkursu znajdą Państwo na stronie: https://policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst/konkurs. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału!