Wydarzenia

Wakacje to czas wypoczynku oraz rekreacji. Wielu z nas odpoczywa korzystając z uroków wodnych kąpieli. O to, by były one bezpieczne, dbają między innymi policjanci. Mundurowi w myśl ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, wspólnie ze strażakami ochotnikami oraz woprowcami zorganizowali spotkanie profilaktyczno-edukacyjne. Odbiorcami ważnych treści byli koloniści.

 Spotkanie odbyło się nad Jeziorem Międzybrodzkim. Wzięły w nim udział dzieci przebywające na kolonii. Organizatorami spotkania byli policyjni motorowodniacy z Gilowic, dzielnicowy z komisariatu policji w Kobiernicach, strażacy ochotnicy z Porąbki i Kobiernic oraz woprowcy z Beskidzkiego WOPR-u. W czasie spotkania, dzieci zdobywały wiedzę dotyczącą tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Poznały również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo każdy mógł zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów czy strażaków w codziennej służbie. Dodatkową atrakcją dla dzieci był rejs policyjną, woprowską lub strażacką motorówką. 


Głównym celem tej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest promowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć.

Bardzo istotnym elementem akcji jest konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”. Więcej na temat konkursu znajdą Państwo na stronie: https://policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst/konkurs. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału!