Wydarzenia

Dzisiaj w sali sesyjnej Ratusza odbyła się 44 sesja Rady Miasta. Godzina 10:00 była sygnałem rozpoczęcia dzisiejszego spotkania Burmistrza, Radnych i pozostałych gości obecnych na sali.

Poranek i przedpołudnie za oknem dostarczyło wszystkim ludziom słonecznego ciepła, na które wszyscy czekali. A w sali sesyjnej w Ratuszu obradowano nad aktualnymi sprawami związanymi z miastem. Przyjęto dzisiaj uchwały, które znalazły się w porządku obrad oraz dyskutowano nad wolnymi wnioskami wnoszonymi przez wszystkich chętnych.

Burmistrz miasta, Pan Antoni Szlagor przedstawił wszystkie aktualności od 28 lutego do 18 kwietnia. Z ważniejszych tematów należy uwzględnić niewątpliwie zakończenie przekształceń własnościowych w spółce Famed. Austriacki akcjonariusz, mający pakiet większościowy w firmie zobowiązał się do utrzymania profilu produkcji oraz poziomu zatrudnienia. Toczone są także rozmowy w sprawie Ponaru.

Uwagę przykuło także przemówienie związane z dworcem PKS i PKP. W maju Rada Miasta zlikwiduje przystanek autobusowy przy dworcu PKP a ruch będzie skierowany w dworzec PKS. Jak powiedział Burmistrz, godzina zero ma być ustalona na 1 lipca, by wszyscy przewoźnicy dostosowali swoje rozkłady jazdy do nowego porządku w tym regionie Żywca.

Będzie zamykana ulica Krakowska. To przedsięwzięcie przewidywane jest na drugą połowę maja. Ten projekt ma zostać zamknięty do 30 czerwca. Związany on jest z całością inwestycji, której celem jest zamknięcie i przebudowa mostu drogowego nad rzeką.

Na dzisiejszym spotkaniu radni podjęli także uchwałę o likwidacji przedszkola nr 2 i przeniesienie jej do placówki przedszkola nr 9. Wypada także dodać, że podjęto również decyzję o zmianie opłat w miejskim żłobku ze stałej na godzinową.

Poinformowano także o podpisaniu porozumienia o współpracy z Komendą Powiatową Policji. Jak powiedział obecny na spotkaniu przedstawiciel policji, będą wspólne patrole, spotkania informacyjne ze Strażą Miejską. Wspomniano także o karygodnym parkowaniu w mieście. Do końca kwietnia upomnieni przez funkcjonariuszy policji kierowcy będą otrzymywać pouczenia. Od 1 maja każde przewinienie będzie skutkować wystawieniem mandatu karnego.

Szykuje się okres dużych prac związanych z organizacją ruchu przy dworcu PKS i PKP. Czas najwyższy. W maju odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta. Z pewnością dowiemy się kolejnych informacji aktualnych na tamten czas.

Autor: Sławomir Brak

szpital w żywcu

Kopiowanie materiałów zabronione.