Wydarzenia

Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy - wraz z nowym miesiącem przygotowaliśmy dla Was kilka nowości.

 Pierwszą aktualnością, jaką przekazujemy Wam wraz z początkiem lutego, jest to, że w kioskach sieci "Kolporter" na terenie Żywiecczyzny możecie już nabyć nowy numer miesięcznika Żywiec Info.
W lutowym numerze piszemy o zmianach, jakie czekają pasażerów busów, czyli o zmianie lokacji przystanku, z którego wyjeżdżać będą przewoźnicy. Od początku lutego możemy śmiało powiedzieć, że w Żywcu mamy dworzec autobusowy. Wszak w odróżnieniu od przystanku w okolicach dworca kolejowego, nowy obiekt posiada m.in. poczekalnie dla pasażerów.
Wkrótce czeka nas też kilka zmian w temacie parkowania na żywieckich ulicach - płatne strefy parkowania. Gdzie będą? Ile będzie kosztował postój? Wszystkie szczegóły w nowym wydaniu.
Początek lutego przynosi również zmiany w kwalifikacji wojskowej. Czy oznacza to, że wróci obowiązkowa służba wojskowa w naszym kraju? Kto zostanie wezwany? O szczegółach dotyczących tej sprawy również w najnowszym numerze.
Rok 2016 przynosi także poważne zmiany dla rodziców. Wróciła bowiem obowiązkowa książeczka zdrowia, którą powinno posiadać każde niedawno urodzone dziecko.
Ferie już wkrótce, zatem przygotowaliśmy dla Was kilka wartych uwagi propozycji. Robert Słonka ma dla Was też ciekawą propozycję na jednodniową wycieczkę do magicznego miejsca niedaleko Żywca. Gdzie? Sprawdźcie! Skoro jesteśmy już przy wędrówkach, to nie sposób podkreślić, że w aktualnym numerze Dorota Firlej kontynuuje historyczny spacer po brukowanych uliczkach Żywca, tym razem zabierając nas na rynek.
Dużo dzieje się w dziedzinie kultury w naszym mieście - Szymon J. Wróbel rozpoczął zdjęcia do nowego filmu, Żywczanin - Kajetan Woźnikowski wydał nową książkę, a ubiegły rok przyniósł wiele nowości muzycznych w naszym regionie - przekonajcie się sami jak wiele się dzieje.
Wreszcie zastanawiamy się jak to jest z postanowieniami noworocznymi, wszak w lutym na to pytanie możemy już po części odpowiedzieć. A jeśli postanowienie z zrzuceniem wagi znów nie wyszło, to znajdziecie ciekawy przepis na aktualną porę roku.
Na koniec polecamy wywiad z posłem Stanisławem Szwedem o tym co w polityce, także tej regionalnej, piszczy.  

Nowością zarówno w gazecie i na portalu jest dział z psiakami z żywieckiego schroniska. Sprawdzajcie, może to właśnie Wy dacie drugą szansę bezdomnemu zwierzęciu.

screen 1 schronisko i film copy
Z przyjemnością informujemy, że kolejną nowością na portalu jest podjęcie współpracy przez Żywiec Info oraz serwis Żywiec 112. Od tego tygodnia na portalu znajdziecie najświeższe informacje o zdarzeniach w powiecie żywieckim. 

112
Nowe miejsce znalazł również panel video - ŻywiecInfoTV - gdyż już wkrótce filmików u nas będzie przybywać, a to wszystko za sprawą kolejnych zmian i nowości, o których poinformujemy już niedługo.

Autor: Rafał Mołdysz