Wydarzenia

Większość dzieci marzy o tym, aby być policjantem. Mundurowi z Żywca postanowili spełnić te marzenia odwiedzając uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu. W czasie spotkania każdy mógł obejrzeć oraz przymierzyć policyjne wyposażenie i poczuć się, jak prawdziwy policjant. Zadowolenie i uśmiechy na twarzach dzieci były dla policjantów największą nagrodą!

Policjanci z Żywca odwiedzili uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Część spotkania stróże prawa poświęcili na omówienie najważniejszych zagadnień związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Następnie wszyscy otrzymali od mundurowych odblaskowe opaski. W drugiej części policjanci spełniali marzenia dzieci o tym, aby zostać policjantem. Do tego posłużył im sprzęt, który wykorzystują w swojej codziennej pracy. Dzieci z przyjemnością oglądały i przymierzały policyjne wyposażenie, dzięki czemu mogły choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci. Dużo emocjo wzbudził pokaz pracy technika kryminalistyki oraz możliwość zobaczenia, jak ujawnia się ślady linii papilarnych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rozwój mowy u dziecka

Chętni, których nie brakowało, mieli również możliwość zasiąść za kierownicą radiowozu. Na koniec wszyscy wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie. Zadowolenie i uśmiechy na twarzach milusińskich były dla policjantów największą nagrodą!