Przywrócony ruch pociągów przez stację Czechowice-Dziedzice

Przywrócony ruch pociągów przez stację Czechowice-Dziedzice

Korzystne zmiany dla podróżnych. O godz. 19:30 przywrócony został ruch pociągów przez stację Czechowice-Dziedzice. Dzięki prowadzonym non stop pracom, składy mogą przejeżdżać już po jednym torze między Czechowicami-Dziedzicami a Goczałkowicami Zdrój. Pociągi dalekobieżne wróciły na rozkładowe trasy. W ruchu regionalnym można podróżować bez komunikacji zastępczej.

W pracach zaangażowana była maksymalna liczba ludzi i sprzętu. Po wkolejeniu wagonów i odprowadzeniu składu towarowego, konieczna była naprawa rozjazdu, aby pociągi mogły jeździć jednym torem. Teraz wykonywane będą prace przy drugim torze.

 Ruch kolejowy pomiędzy przystankiem Goczałkowice Zdrój a stacją Czechowice-Dziedzice był wstrzymany i obowiązywały zmiany w kursowaniu pociągów regionalnych i dalekobieżnych. W Sosnowcu powołany był zespół składający się z przedstawicieli PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i przewoźników, który na bieżąco zarządzał ruchem. Informacje o zmianach były na bieżąco podawane podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

 Dzisiaj w nocy o godz. 1:20 na stacji Czechowice-Dziedzice wykoleiły się 4 wagony towarowe  pociągu ze Zduńskiej Woli do Czechowic-Dziedzic. Nie było zagrożenia dla ludzi i środowiska. Teren był zabezpieczony. Komisja ustali okoliczności zdarzenia.


Drukuj   E-mail