Wydarzenia

W dniach 17-19.06.2022 r. w miejscowości Orneta, odbyły się 67 Mistrzostwa Polski Pływających Modeli Redukcyjnych Sterowanych Radiem. W Mistrzostwach uczestniczyli modelarze Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu tj . Junior Marek Stokłosa oraz Senior Bohdan Śliwa.

17- letni Marek Stokłosa zdobył złoty medal juniorów w kategorii modeli żaglowych – wyścigowych, srebrny medal seniorów w  kategorii pływających makiet żaglowych, oraz srebrny medal w kategorii makiet żaglowych statków wielokadłubowych.

Sukces Marka Stokłosy jest bardzo cenny, gdyż startujący junior w kategorii seniorów pokonał wielu seniorów z czołówki krajowej, a jednocześnie światowej.

Ponadto Bohdan Śliwa zdobył brązowy medal seniorów w kategorii modeli wielokadłubowych.