Wydarzenia

Wczoraj (27 maja) wieczorem w Pietrzykowicach na S-1 doszło do zdarzenia zdarzenia drogowego, w wyniku którego jeden z kierowców trafił do szpitala. Jego życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność za kierownicą, rozwagę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Wczoraj około 19.47 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację, że w Pietrzykowicach na S-1 doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak ustalili, kierujący oplem astrą 42-latek, podczas wyprzedzania, utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bok prawidłowo jadącego mercedesa, którym kierował 51-latek. W wyniku zdarzenia kierowca opla z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jego życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak ustalili policjanci, kierowcy byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania.

Apelujemy o ostrożność!

Zmiany pogody powodują, że warunki na drogach stają się trudne. Jednak bez względu na to, jaka aura panuje za oknem, kierowca powinien pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy o tym, aby zawsze dostosować prędkość do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków jest powodem powstawania największej ilości zdarzeń drogowych- informuje Komenta Powiatowa Policji w Żywcu.

Źródło: KPP Żywiec