Wydarzenia

Dziś na żywieckim Rynku po raz pierwszy w historii miasta odbyło się wspólny taniec poloneza przez klasy maturalne z I LO im. Mikołaja Kopernika w Żywcu. To prawdopodobnie początek nowej żywieckiej tradycji.

– Chciałbym aby w kolejnych latach dołączyły kolejne szkoły i by nasz żywiecki polonez na trwałe wpisał się do styczniowego kalendarza imprez kulturalnych naszego miasta. Sam miałem okazję zatańczyć, za co bardzo serdecznie dziękuję młodym ludziom, pomysłodawcom wydarzenia. Ciesze się, że macie wspaniałych opiekunów takich jak panie Danuta Brodziak Agnieszka Król i Urszula Pietyra, które perfekcyjnie opracowały układ poloneza. Bardzo mnie cieszy ogromne zainteresowanie ze strony mieszkańców Żywca, którzy licznie pojawili się na Rynku, i gromkimi oklaskami nagrodzili pracę młodych ludzi i ich nauczycieli – mówi Antoni Szlagor, burmistrz Żywca.

W polonezie wzięły udział dwie klasy maturalne z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Po popisowym pokazie, zaprosili do tańca mieszkańców Żywca, w tym burmistrza Antoniego Szlagora. Do zabawy przyłączyła się nawet grupa najmłodszych, których matura czeka dopiero za ładnych kilka lat.

Źródło informacji: Urząd Miejski Żywiec