Gmina Lipowa: powstaną nowoczesny pumptrack oraz ścieżka rowerowo- piesza

Gmina Lipowa: powstaną nowoczesny pumptrack oraz ścieżka rowerowo- piesza

Wiemy jakie atrakcje powstaną w Gminie Lipowa w ramach pozyskanych wczoraj środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

 W ramach złożonego wniosku o uzyskanie środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 wsparcia dla gmin górskich Gmina Lipowa otrzymała dofinansowanie w kwocie: 2 223 145,00 zł.

-To bonus za to że w poprzednich latach inwestowaliśmy i rozwijaliśmy  naszą gminą. Cieszę się bardzo z nowych atrakcji, które powstaną w naszej gminie i będą ogólnodostępne! – mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa. 

Kryterium przyznania:

Wsparcie to 40% średniorocznej wartości wydatków na inwestycje w latach 2016-2020, jednak nie więcej niż 8 mln zł na jedną gminę z przeznaczeniem głównie na ogólnodostępną  infrastrukturę  turystyczną.

W Gminie Lipowa powstanie m.in.:

- nowoczesny tor Pumptrack (przy Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce)

- ścieżka pieszo – rowerowa, oświetlona, z ławeczkami  (początek w pobliżu Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce, planowane zakończenie w pobliżu zapory w Zimniku)

- dokończanie ogólnodostępnego, pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej (przy Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce)

- parking dla turystów, z którego będzie krótka droga do ścieżki pieszo – rowerowej (obok ZSP w Twardorzeczce), co pozowali rozładować ruch w Zimniku.

Czas realizacji: 2021-2022r.