Biznes

Na narty do Korbielowa będziemy mogli dojechać pociągiem! Wraz z rozpoczynającym się sezonem zimowym na linię Żywiec - Sucha Beskidzka wróci pociąg KS ORNAK, który w weekendy pojedzie w bezpośredniej relacji Gliwice - Zakopane - Gliwice przez Jeleśnię.

  • Na narty do Korbielowa będzie można dojechać pociągiem!
  • Ten sezon w Korbielowie może być wyjątkowo atrakcyjny!
  • Pociąg do Krakowa stanie się alternatywą dla połaczeń busowych?

Pociągiem do Jeleśni

W nadchodzącym sezonie zimowym na narty do Korbielowa będziemy mogli dotrzeć pociągiem! Pociąg KS ORNAK wróci na linię Żywiec - Sucha Beskidzka wraz z rozpoczynającym się sezonem zimowym. W soboty i niedziele pociąg ten pojedzie w bezpośredniej relacji Gliwice - Zakopane - Gliwice przez Jeleśnię, Hucisko i Lachowice Centrum. Warto dodać, że w okresie skumulowania okresu świątecznego i ferii zimowych pociąg ten będzie kursował codziennie do 17 stycznia. Na trasie pojawi się także pociąg TLK HALNY z Bydgoszczy przez Poznań i Wrocław - informuje Stowarzyszenie Kolej Beskidzka, które od wielu lat stara się o rewitalizację linii nr 97 pomiędzy Żywcem i Suchą Beskidzką.

Pociąg z Żywca do Krakowa - kolejna dobra wiadomość!

Informacja dotycząca pociągu KS Ornak to jednocześnie kolejna dobra wiadomosć dla osób podróżujących pociągami. 13 grudnia tego roku uruchomione zostanie bezpośrednie niedzielne połączenie kolejowe z Żywca do Krakowa Głównego. Połączenie jest efektem porozumienia samorządów województw: śląskiego i małopolskiego, które wsłuchując się w potrzeby lokalne, postanowiły uruchomić ten pociąg - informuje Stowarzyszenie Kolej Beskidzka. Ten środek transportu zdecydowanie ułatwi przemieszczanie się pomiędzy Żywiecczyzną i Małopolską, bowiem znaczna część kursów busów - z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w Polsce - została czasowo zawieszona i mieszkańcy powiatu żywieckiego mają duże trudności z dotarciem do stolicy Małopolski.

Korbielów - będzie więcej wyciągów?

Pociąg, którzy będzie zatrzymywał się na stacji w Jeleśni to bardzo dobre rozwiązanie dla miłośników narciarstwa, gdyż busem bez kłopotu można dotrzeć z tego miejsca prosto pod wyciąg narciarski w Korbielowie. Tymczasem z miejscowości tej płyną bardzo dobre, choć jeszcze niepotwierdzone informacje o tym, że kolej na Buczynkę, po pięciu latach od zakończenia budowy na zostać w końcu uruchomiona. Umożliwia ona narciarzom i snowboardzistom korzystanie z bardzo atrakcyjnej trasy zjazdowej.