Kultura

Korbielów to idealne miejsce na narty. Miejscowość położona w Gminie Jeleśnia posiada stoki, które zadowolą najbardziej wymagających miłośników narciarstwa, snowboardu i freeride. 

  • Gdzie wybrać się na narty na Żywiecczyźnie?
  • Dlaczego warto wybrać Korbielów?
  • Jakie atrakcje znajdziemy w Jeleśni?
  • Dlaczego Pilsko jest doskonałym miejscem dla narciarzy?
  • Freeride na Pilsku?

Trasy do narciarstwa biegowego

W Gminie Jeleśnia na miłośników sportów zimowych czeka mnóstwo atrakcji. W Korbielowie (wejście od ulicy Leśnej) oraz w Sopotni Małej (w miejscu ścieżek rowerowych, obok Ośrodka Zdrowia) przygotowane są trasy do narciarstwa biegowego.

Co dla narciarzy, snowboardzistów i miłośników freeride?

W Korbielowie na miłośników białego szaleństwa czekają trasy i wyciągi narciarskie w masywie góry Pilsko. Trasy narciarskie w Korbielowie są najwyżej położonymi trasami w Beskidach. Warto dodać, że Pilsko jest górą, którą bardzo lubią miłośnicy freeride, gdyż różnorodnosć tras i ciekawe stoki umożliwiają uprawianie tutaj tego sportu. Dodatkowo sprzyjają temu wyjątkowy mikroklimat, któy sprawia, że w Korbielowie śnieg leży od późnej jesieni do wczesnej wiosny.

Zobacz też: Powstaje tężnia solankowa w Jeleśni.


Gmina Jeleśnia - atrakcje cały rok!

Gmina Jeleśnia rozwija się bardzo prężnie. Wyjątkowym miejscem jest oczywiście Korbielów, który został w bieżącym roku wyróżniony w konkursie "Piękna wieś Województwa Śląskiego". Znajdziemy tu wiele atrakcji, z których mieszkańcy i turyści mogą korzystać przez cały rok. Wśród nich znajdziemy m.in. dobrze wyposażoną siłownię oraz atrakcje w postaci wydarzeń kulturalnych, jak m.in. Hubertus. Ponadto w Korbielowie prowadzone sa liczne inwestycje, które korzystnie wpływają na wizerunek tej części Gminy Jeleśnia.

Korbielów tylko na narty?

Do Korbielowa warto przyjechać nie tylko na narty. W Gminie Jeleśnia znajdziemy mnóstwo atrakcji turystycznych, takich jam m.in. wodospad w Sopotni Wielkiej oraz ciekawe zabytki, jak kościół w Jeleśni. Korbielów to również bardzo dobra "baza wypadowa", z której możemy wyruszyć, by zwiedzać inne atrakcje na Żywiecczyźnie. 

Urząd Gminy w Jeleśni przygotował ciekawy film promujący całą gminę.