Biznes

13 maja tego roku pojawiła się informacja o pracowniku zakładu Cabind zakażonym koronawirusem. Zarząd zakładu przekazał dziś więcej informacji na ten temat.

O sprawie zakażonego COVID-19 pracownika SEWS Cabind Poland przy ulicy Leśnianka w Żywcu poinformowaliśmy wczoraj. Do artykułu możecie wrócić TUTAJ. Dziś o więcej informacji w tej sprawie zwróciliśmy sie do dyrekcji zakładu. 
„Jest potwierdzony przypadek jednym pozytywnym testem u osoby, która jest zatrudniona w SEWS Cabind Poland, natomiast ta osoba nie pracuje od ponad miesiąca i nie była obecna w zakładzie, zatem nie ma wpływu na pozostałych pracowników” – poinformował dyrektor żywieckiego zakładu Janusz Matusik. „Ten fakt ustaliliśmy sprawdzając czas pracy tej osoby, skontaktowaliśmy się również z właściwymi służbami sanitarnymi w Żywcu i wspólnie, po przeanalizowaniu wszystkich faktów, podjęliśmy decyzję, że nie ma potrzeby izolowania pozostałych pracowników, gdyż ta osoba ostatni raz była obecna w zakładzie pracy miesiąc temu i nie ma bezpośredniego kontaktu z pozostałymi pracownikami – dodaje Matusik.
Na dzień dzisiejszy w SEWS Cabind Poland w Żywcu nie stwierdzono zakażenia koronawirusem u innych pracowników i jak zapewnia dyrekcja zakładu – pracują i czują się dobrze.