Biznes

Smog był w minionym sezonie grzewczym jednym z głównych tematów poruszanych przez media. Złej jakości opał stosowany przez mieszkańców Śląska i jego szkodliwe skutki doprowadziły w efekcie do wprowadzenia w województwie śląskim uchwały, która zakazuje w nadchodzącym sezonie grzewczym stosowania takich paliw jak muł czy flot.

Uchwałą Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, od dnia 1 września 2017 r. na terenie całego województwa śląskiego obowiązuje zakaz spalania w kotłach domowych takich paliw jak muł, flot, węgiel brunatny i drewno o wilgotności powyżej 20%. Treść ustawy możecie znaleźć TUTAJ
Mimo, że przepisy te budzą wśród mieszkańców wiele kontrowersji, to jeżeli w naszych kotłowniach znajduje się jeszcze tego typu paliwo, to powinniśmy go wykorzystać do końca sierpnia 2017 roku. W związku z tym, że nowe regulacje wywołują wiele pytań, Wydział Ochrony Środowiska i Wydział Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wydał broszurę, w której zawarto odpowiedzi na najczęściej poruszane zagadnienia, możecie ja znaleźć TUTAJ.

Autor: PW