Biznes

9 listopada 2023 roku rozpoczeła się pierwsza faza prac m.in. na tzw. Moście Widzyka. Niestety prace postępują bardzo wolno,a na remontowanym moście niewiele się dzieje. 

Opóźnienia związane z remontem mostu spowodowały znaczne utrudnienia komunikacyjne w mieście. Skargi mieszkańców związane z inwestycją zostały zauważone przez burmistrza Żywca, Antoniego Szlagora, który postanowił interweniować w tej sprawie. 

Wczoraj skierowałem do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach pismo w sprawie podjęcia natychmiastowych działań na moście w kierunku do/z Bielska-Białej. Opieszałość firmy wykonującej działania widoczna jest gołym okiem. I choć ten most należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich, moim obowiązkiem jako burmistrza Żywca jest działanie w interesie mieszkańców naszego miasta, kierowców stojących w długich korkach, zużywających paliwo i tracących nerwy.
Mam nadzieję, że Zarząd Dróg Wojewódzkich i Urząd Marszałkowski podejmą właściwe kroki, by przyśpieszyć realizację prac na wspomnianej wyżej przeprawie mostowej - informuje burmistrz. 
pismo