Kultura

W dniach 9-10.09.2023 r. odbył się finał Pucharu Polski modeli pływających w Warszawie.

Po całorocznych zmaganiach pucharowych w finale zawodnicy Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu wzięli całą pulę.

11 letni Andrzej Konicki wygrał wszystkie edycje pucharowe oraz Mistrzostwo Polski w klasie modeli manewrowych młodzików, osiągając fantastyczny wynik 300pkt na 300 możliwych do zdobycia.
Wynik ten to absolutnie światowa klasa!!!
Ponadto Bohdan Śliwa w kategorii seniorów zdobył Puchar Polski pływających makiet żaglowych, wygrywając też wszystkie edycje, zdobywając 300 pkt na 300 możliwych.
Jednocześnie modelarze MCK Żywiec zdobyli Puchar prestiżowej Fundacji Orła Białego, co jest wysokim osiągnięciem i docenieniem przez Fundację Orła Białego wyników w polskim jachtingu.