Kultura

Kino Janosik zaprasza wszystkie dzieci i nie tylko na Ferie po Zbóju!

Program:

16.02 WTOREK

10.15 Dom/animacja, USA, reż. T. Johnson, 94’

12.00 Warsztaty/ Opowiadamy o świecie: Po dżungli i rzekach

14.30 Operacja Arktyka/ 7+, familijny, Norwegia, reż. G. Bøe-Waal, 94’

17.02 ŚRODA

10.15 Baranek Shaun/ animacja, W. Brytania, reż. M. Burton, 85’

12.00 Warsztaty/ Opowiadamy o świecie: O mleku

14.30 Operacja Arktyka/ 7+, Norwegia, reż. G. Bøe-Waal, 94’

18.02 CZWARTEK

10.15 Dobry Dinozaur/ animacja, USA, reż. P. Sohn, 99’

12.00 Warsztaty/ Opowiadamy o świecie: Po górach i lasach

14.30 Operacja Arktyka/ 7+, familijny, Norwegia, reż. G. Bøe-Waal, 94’

23.02 WTOREK

10.15 Proszę słonia/ Polska, 65’

12.00 Warsztaty/ Opowiadamy o świecie: Dzieci na świecie. Afryka

13.30 Warsztaty/ Opowiadamy o świecie/Dzieci na świecie. Afryka.

24.02 ŚRODA

10.15 Robaczki z zaginionej doliny/Belgia, reż. T. Szabo, 89’

12.00 Warsztaty/ Asia Świst/ Magiczny recykling

14.00 Tęcza/ Indie, 7+, 106’

25.02 CZWARTEK

10.00 Mały Książe/animacja, Francja, reż. M. Osborne, 108’

12.00 Warsztaty/ Izabela Nowak- Zoń/ Co ja czuję?

14.00 Tęcza/ Indie, 7+, 106’

Cennik:

Bajki- 5 zł dziecko/ 10 zł osoba dorosła/ 4 zł grupowy(min. 15 osób)

Warsztaty- 10 zł

Film młodzieżowy- 10 zł/ 7 zł grupowy

FERIE PO ZBÓJU/ OPISY FILMÓW

„DOM” Przybysz z kosmosu ucieka przed ścigającymi go przedstawicielami swej własnej rasy i ukrywa się na Ziemi. Tu zaprzyjaźnia się z wyjątkowo upartą kilkunastoletnią dziewczynką i wspólnie z nią musi ocalić naszą planetę przed kosmiczną inwazją.

„BARANEK SHAUN” Kinowa odsłona “Baranka” ma wszystko, czego potrzeba, by zadowolić najbardziej wymagające grupy wiekowe: jest wesoła, bezpretensjonalna, wzruszająca, mądra i piękna wizualnie.

„DOBRY DINOZAUR” Najnowsza produkcja Disneya pokazuje alternatywną historię, w której dinozaury nie wymarły, młody Apatozaur Arlo wpada do rzeki i zostaje porwany przez jej nurt. Starając się znaleźć drogę powrotną do domu, zaprzyjaźnia się z małym jaskiniowcem o imieniu Bąbel.

„PROSZĘ SŁONIA” to opowieść o przyjaźni małego chłopca z dużym słoniem. Ciepła, zabawna i mądra historia, która przysparza radości kolejnemu pokoleniu dzieci.

„ROBACZKI Z ZAGINIONEJ DOLINY” to przesympatyczna historia mrówek, które walczą o kostkę cukru. Nieoczekiwanie, w ich zmagania o pyszne słodkości miesza się niesforna mała biedronka... Świetna animcja, mądry prosty przekaz i łagodny humor to rewelacyjna pozycja dla najmłodszych.

„MAŁY KSIĄŻĘ” to piękna historia, która zaspokoi młodego jak i starszego widza. Opowiada bowiem historie przyjaźni małej dziewczynki i pilota, jednocześnie przenosząc nas w magiczny świat małego księcia.

„OPERACJA ARKTYKA”. 13-letnia Julia wraz z matką i bliźniakami – Idą i Sindre przeprowadzają się do nowego miasta. To mroźna północ w Norwegii. Ich ojciec pracuje jeszcze dalej – prawie pod biegunem północnym. Dzieciaki postanawiają w tajemnicy odwiedzić ojca

„TĘCZA” to piękna filmowa opowieść, osadzona w malowniczej scenerii Radżastanu (północno-zachodnie Indie).

FERIE PO ZBÓJU/ OPISY WARSZTATÓW:

16.02 wtorek, godz. 12.00/ PO DŻUNGLI I RZEKACH
Och jest ufoludkiem, wiemy już jak wygląda. A czy wiemy jakie zwierzęta mieszkają w dżungli? Tam gdzie jest zielono, gorąco, wilgotno, duszno... ale ekscytująco. Ogromne drzewa, tajemnicze odgłosy, wielkie i małe zwierzęta. Mokro będzie też podczas pracy. Przy pomocy wełny, mydła i wody stworzymy wężowatego stwora.

17.02 środa, godz. 12.00/ O MLEKU
Opowiemy o zwierzętach może nie tak sprytnych, ale z pewnością pożytecznych, bez których ludzie mieli by ciężko w życiu. Które zwierzęta dają mleko? Czy na całym świecie pije się mleko? Kromka świeżego chleba z pyszniącym się na niej żółciutkim masłem. Ile to pracy? Dziś niewiele, ale... Historia mleka zaczyna się już 9000 lat p.n.e. Ciężko popracujemy – dzieci podzielone na grupy samodzielnie wyrabiają masło!

18.02 czwartek, godz. 12.00/ PO GÓRACH I LASACH
Dawno, dawno temu ludzie żyli bliżej natury. Wraz z każdym nowym telefonem, drogą, samochodem oddalamy się od ciszy i spokoju. Na szczęście są jeszcze miejsca, gdzie zobaczyć można ludzi i zwierzęta żyjących razem. Wyruszymy w góry i poznamy ich mieszkańców tych małych i tych dużych.

23.02 wtorek, godz. 12.00, 13.30/ DZIECI NA ŚWIECIE. AFRYKA
Afryka to kontynent pełen kontrastów – pustynie i dżungle, ogromne miasta i małe wioski, różne narody i plemiona, a także inna kuchnia. No i ciekawe zwierzęta. Opowiemy o ludziach mieszkających na tym kontynencie, zobaczymy jak ubierają się mieszkańcy północnej Afryki a w oryginalnych dzbankach przygotujemy tradycyjną herbatę afrykańską i wypijemy ją z marokańskich szklaneczek.

24.02 środa, godz. 12.00/ RECYKLING

O naturalne środowisko dbać należy – wiemy, ale jak przekazać to ciekawie? Oczywiście przez zabawę. Eko-edukacja to zajęcia interaktywne, dzięki którym dzieci dowiedzą się- co należy robić, by chronić środowisko,- co się dzieje z odpadami i jakie są ich losy, jak oszczędzać energie i wodę.. Dzięki symulatorowi uczestnicy poznają odnawialne źródła energii oraz obieg wody w przyrodzie, zobaczą jak wygląda ekologiczny dom, dowiedzą się jak ciekawie można wykorzystać niektóre z odpadów. będą miały do dyspozycji gry planszowe, makiety i mnóstwo drobiazgów do wykonania własnych prac.

25.02 czwartek, godz. 12.00/ EMOCJE
Czy potrafisz rozpoznać własne emocje? Czy jesteś w stanie opanować złość? Zabawą przekonamy dzieci, że własnych emocji nie należy się bać.

Zgłoszenia na warsztaty do pobrania w kasie kina oraz ze strony www.kinojanosik.pl (zakładka imprezy).

Cena: 10 zł