Kultura

Miejskie Centrum Kultury w Żywcu organizuje konkurs literacki "Uśmiech dla Babci i Dziadka". 

Konkurs będzie on-line. Zadaniem jest przygotowanie najpiękniejszego wiersza lub życzeń z okazji Dnia Babci i Dziadka. Celem konkursu jest aktywizacja dzieci i młodzieży, rozwijanie ich zainteresowań i wrażliwości, promowanie i rozwijanie zdolności humanistycznych, popularyzacja i promocja dziecięcej i młodzieżowej twórczości literackiej.

1. Konkurs ma charakter ogólnopolski.

2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i średnich.

Prace konkursowe oceniane będą w następujących kategoriach wiekowych:  szkoły podstawowe – klasy I – III,  szkoły podstawowe – klasy IV – VI,  szkoły podstawowe – klasy VII – VIII,  szkoły średnie.

3. Warunkiem udziału w konkursie jest wysłanie do dnia 19 stycznia 2021 r. autorskiej pracy literackiej – wiersza lub życzeń, których tematyka związana jest z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Maksymalny rozmiar pracy to 20 wersów. Prace należy wysłać wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia stanowiącą załącznik do niniejszego regulaminu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., osobiście lub pocztą na adres: Miejskie Centrum Kultury, 34-300 Żywiec, al. Wolności 4.