Kultura

Nawet w najmniejszym ruchu świata widział nuty i całe utwory. Jego ucho słyszało więcej niż inne. Świat gam był jego naturalnym środowiskiem, w którym czuł się dobrze i bezpiecznie.

Był na ustach nie tylko Wiednia, jego muzyka podbiła serce świata muzyki poważnej, rzucił na kolana najwytrawniejszych melomanów początkując dostojny taniec muzyczny, który do tej pory chce być tańczony. Johann Strauss- austriacki kompozytor, dyrygent, skrzypek. Jego walce stały się imiennym rdzeniem kręgowym historii światowej muzyki poważnej.

Teraz i żywiecka publiczność będzie miała okazję posłuchać utworów Mistrza, które się nie starzeją. Najpiękniejsze arie i duety z operetek wiedeńskich zaszczycą deski Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu już 23 października. Wybitni soliści polskich scen muzycznych i Kameralny Zespół Straussowski o godzinie 17 zaczną czarować głosami swoich instrumentów i własnymi. W programie hity muzyki klasycznej takie jak: Zemsta nietoperza, Księżniczka czardasza, Wesoła wdówka, Wiedeńska krew, Nad pięknym modrym Dunajem, Usta milczą dusza śpiewa, Wielka sława to żart...

Nie możesz ominąć takiego wydarzenia jak Koncert Wiedeński.

Bilety 60 złotych.

Oprac. GK