Kultura

Na sali domu ludowego w Radziechowach w dniach 8 i 9 stycznia odbył się koncert zespołu "Jodełki" z Radziechów. 

Koncert, a właściwie spektakl inspirowany był dawnymi zwyczajami kolędowymi, które niejako przeniosły w czasie wszystkich zebranych do wnętrza przytulnej wiejskiej chaty, gdzie gospodarze przyjmują przybywających z kolędników. 

Występy najmłodszych zachwycały naturalnością wykonania. Można było zobaczyć, a także zaśpiewać z profesjonalnymi artystami ze starszej grupy zespołu. To było wyjątkowe wydarzenie, które stało się także okazją do świętowania 20-lecia Jubileuszu zespołu, który przypadał na czas pandemii. 

– Nie sposób jest wyrazić wdzięczność dla wszystkich tych, dzięki którym cały ten zespół funkcjonuje, jest to grupa, która jednoczy całą społeczność  – komentował obecny na wydarzeniu Maciej Mika Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz.

Na wydarzeniu obecni byli także tacy goście jak: Janina Tlałka Sołtys Sołectwa Radziechowy, Jadwiga Koźlik Przewodnicząca Koła Gospodyń wiejskich, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz Agnieszka Biegun, a także wielu mieszkańców gminy Radziechowy-Wieprz. 

Zdjęcie: Marta Bem / GCKPiT RW