Kultura

Już jutro, czyli 18 listopada o godz. 20.00, w żywieckim Kinie Janosik odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „Ojciec, czyli o Pieronku” w reżyserii Szymona J. Wróbla.. To pierwszy pełnometrażowy dokument o bp Pieronku i jego wyjątkowym tacie.

W filmie obok bp Pieronka i jego brata Mieczysława zobaczymy jeszcze m.in. Jerzego Owsiaka, ks. Adama Bonieckiego, czy red. Marka Zająca. A w tle obrazu usłyszymy muzykę Krzysztofa Trebunia – Tutki. Autor filmu, Szymon J. Wróbel, zrealizował wcześniej takie dokumenty jak „Jego Oczami” i „Z domu...”. Ten drugi we wrześniu miał swoją premierę na TVP Kulturze, a pierwszy przez 3 lata pokazywany był w kraju i za granicą doczekał się swojej książkowej wersji.

Widzowie obecni podczas seansu premierowego będą mogli również uczestniczyć w spotkaniu z twórcą filmu, jego bohaterami: Biskupem Pieronkiem i jego bratem Mieczysławem, a całe spotkanie poprowadzi filmoznawca – Paweł Duda.

Na premierze filmu nie zabraknie bohaterów poprzednich filmów Szymona J. Wróbla: Kazimierza Tischnera („Jego oczami”) i Jana Suchonia („Z domu...”). Pośród zaproszonych gości są także: dr Sebastian Kubica – autor charakterystycznego plakatu do filmu oraz Krzysztof Kalisz – odpowiedzialny za zdjęcia i montaż filmu.