Kultura

W sobotę, 13 lipca w gminie Radziechowy-Wieprz rozpocznie się Święto Soły, które jak co roku przyciąga miłośników naszej pięknej rzeki oraz ekologii. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie, jak ważna jest ochrona środowiska naturalnego i jak wiele możemy zrobić dla naszej planety.

Tego dnia odbędzie się także FunCon – wydarzenie, które w zeszłym roku okazało się ogromnym sukcesem. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Będzie można wziąć udział w warsztatach ekologicznych, pokazach naukowych oraz wielu innych interaktywnych grach i zajęciach. FunCon to również okazja do spotkania z pasjonatami różnych dziedzin – od książek, przez sztukę, aż po fantastykę.

Wieczorem scenę opanują wielkie gwiazdy muzyki, które zapewnią niezapomniane wrażenia i świetną zabawę. Już teraz warto zarezerwować sobie czas na te dwa dni, aby wspólnie z nami świętować i bawić się do białego rana.

Niedziela, 14 lipca, to dzień poświęcony naszym lokalnym tradycjom i kulturze. Rozpoczniemy od prezentacji Kół Gospodyń Wiejskich, które zaprezentują swoje wyroby, przepisy oraz rękodzieło. To doskonała okazja, by spróbować regionalnych potraw i dowiedzieć się więcej o naszych kulinarnych i rękodzielniczych tradycjach.

Na scenie wystąpią zespoły regionalne, które swoimi występami przybliżą nam lokalny folklor i tradycje muzyczne. To wyjątkowa okazja, by poczuć ducha naszej gminy i wspólnie celebrować to, co w niej najpiękniejsze - infomuje GCKPT R-W.