Kultura

To już XV Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy na, który zjadą się zawodnicy z całej Polski. Patronat honorowy nad Turniejem objęli Sekretarz Stanu
w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych – Krzysztof Michałkiewicz  oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – Jan Widera.

Intelektualne zmagania będą trwały tydzień i rozgrywane będą w malowniczej miejscowości Milówka. Swoja obecność potwierdziło 112 zawodników  którzy  zjadą się do hotelu ,, TYCJAN” 20 listopada by od wtorku rozpocząć rozgrywki. Będą oni pogłębiać i doskonalić swoją wiedzę szachową walcząc o nagrody pieniężne i rzeczowe. Łączna pula nagród rzeczowych i pieniężnych wynosi 15 000,00 zł.  Jednym z głównych celów jest integracja zawodników niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, ilość zawodników niepełnosprawnych to 72 osoby. Czas urozmaicać im będzie  wycieczka integracyjna po regionalnych atrakcjach turystycznych co przyczyni się do promocji regionu. Udział w Turnieju jest  możliwościom podwyższenia kategorii szachowych, zdobycia rankingu międzynarodowego, oraz integracji z międzynarodowym środowiskiem szachowym.  

Zawody dofinansowane zostały ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PFRON. Partner: PGE Energia Odnawialna S.A., Związek Międzygminny ds. Ekologii, Sponsorzy: Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Hańderek, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Elmontaż Sp. z o. o., Agencja Ochrony Kowalczyk.

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy realizuje programy o charakterze integracyjnym  i sportowym w szczególności :

  • program bezpłatnej powszechnej nauki pływania ,, Umiem pływać ” dla dzieci
    z terenu Gminy Łodygowice i Wilkowice
  • aktywność fizyczna mieszkańców z terenów wiejskich  dla osób po 50 roku życia
  • sekcje sportowe osób niepełnosprawnych ( tenis stołowy, szachy, podnoszenie ciężarów)
  • cykliczne imprezy sportowe o zasięgu krajowym i międzynarodowym
  • gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna z elementami artystycznymi oraz
    z treningami karate
  • aktywna rehabilitacja sposobem na poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych

logo copy

bez tytułu