Dlaczego warto postawić na naczepy Wielton?

Dlaczego warto postawić na naczepy Wielton?

Przewóz towarów wymaga zastosowania odpowiednich systemów transportowych. Do częstych rozwiązań zaliczają się naczepy kurtynowe Wielton. Czym wyróżniają się produkty tej polskiej marki i dlaczego wybierają je nie tylko rodzimi, ale również międzynarodowi inwestorzy?

Naczepy kurtynowe - czym są i do czego się je stosuje?

Naczepy kurtynowe to jednostki bez napędu i bez przedniej osi, które montuje się do ciągnika siodłowego, tworząc pojazdy członowe przystosowane do transportu różnego rodzaju towaru. Posiadają pojemną skrzynię ładunkową, a dodatkowo posiadają rozsuwalne plandeki. Służą do przewozu rozmaitych produktów – zarówno luzem, jak i składowanych w opakowaniach zbiorczych bądź na paletach. Załadunek oraz rozładunek naczep odbywa się przy wykorzystaniu ramp lub wind załadowczych.

​Dlaczego warto postawić na naczepy kurtynowe Wielton?

Wielton to lider w sprzedaży naczep dostosowanych do potrzeb wielu sektorów, w tym branży budowlanej, logistycznej, rolniczej. Do produkcji systemów transportu wykorzystuje się trwałe podzespoły i komponenty, co przekłada się na komfort obsługi oraz niezawodność. Do charakterystycznych cech naczep Wielton zaliczają  się niska masa własna, a jednocześnie solidna konstrukcja. Pojazdy odznaczają się też szczelnością, dlatego nadają się do zastosowania w przypadku mebli, sprzętów RTV i AGD, przesyłek kurierskich.

Naczepy są też wyjątkowo proste w obsłudze. Wyposażono je w łatwo rozsuwalne plandeki oraz drzwi ułatwiające umieszczanie towarów wewnątrz. Dodatkowo pojazdy Wielton posiadają uchwyty mocujące oraz nogi podporowe zapewniające stabilność w trakcie przeładunków. Za bezpieczeństwo transportu odpowiadają natomiast trwałe zamki i światła obrysowe poprawiające widoczność nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Naczepy Wielton wyróżniają się także możliwością swobodnej konfiguracji – do wyboru są m.in. jednostki z systemem dostosowanym do przewozu napojów, stali lub opon.

Naczepy Wielton – jaki model wybrać?

Naczepy skrzynio-plandekowe są istotną grupą produktów w ofercie marki Wielton. Do topowych modeli zaliczają się m.in.:

  • Naczepy kurtynowe Curtain Master

Wyposażono je w przesuwany dach z mechanizmem hydraulicznym ułatwiającym załadowywanie towarów. Do atutów modelu należą również odboje rolkowe zabezpieczające naczepę w trakcie dokowania. W jednostce zamontowano ponadto system mocowania ładunku chroniący przed przesuwaniem się transportowanych artykułów podczas gwałtownych manewrów.

Odznaczają się one niską masą (już od 5250 kg), a jednocześnie niezwykle wytrzymałą konstrukcją (co zawdzięczają ramie wykonanej ze stali typu S700). W jednostce zastosowano technologię KTL, która chroni podwozie przed korozją. Zadbano również o udogodnienia ułatwiające codzienną obsługę, jak np. uchwyty mocowania znajdujące się na obrzeżu ramy lub system zabezpieczający ładunek pionowy.

Postaw na naczepy Wielton!

Naczepy Wielton sprawdzają się w wielu branżach. Wieluński producent nieustannie dąży do poprawy funkcjonalności oraz jakości oferowanych produktów, wdrażając rozwiązania wpływające na ekologiczną eksploatację. Dodatkowo marka zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.