Magazyn

Przewóz towarów wymaga zastosowania odpowiednich systemów transportowych. Do częstych rozwiązań zaliczają się naczepy kurtynowe Wielton. Czym wyróżniają się produkty tej polskiej marki i dlaczego wybierają je nie tylko rodzimi, ale również międzynarodowi inwestorzy?

Naczepy kurtynowe - czym są i do czego się je stosuje?

Naczepy kurtynowe to jednostki bez napędu i bez przedniej osi, które montuje się do ciągnika siodłowego, tworząc pojazdy członowe przystosowane do transportu różnego rodzaju towaru. Posiadają pojemną skrzynię ładunkową, a dodatkowo posiadają rozsuwalne plandeki. Służą do przewozu rozmaitych produktów – zarówno luzem, jak i składowanych w opakowaniach zbiorczych bądź na paletach. Załadunek oraz rozładunek naczep odbywa się przy wykorzystaniu ramp lub wind załadowczych.

​Dlaczego warto postawić na naczepy kurtynowe Wielton?

Wielton to lider w sprzedaży naczep dostosowanych do potrzeb wielu sektorów, w tym branży budowlanej, logistycznej, rolniczej. Do produkcji systemów transportu wykorzystuje się trwałe podzespoły i komponenty, co przekłada się na komfort obsługi oraz niezawodność. Do charakterystycznych cech naczep Wielton zaliczają  się niska masa własna, a jednocześnie solidna konstrukcja. Pojazdy odznaczają się też szczelnością, dlatego nadają się do zastosowania w przypadku mebli, sprzętów RTV i AGD, przesyłek kurierskich.

Naczepy są też wyjątkowo proste w obsłudze. Wyposażono je w łatwo rozsuwalne plandeki oraz drzwi ułatwiające umieszczanie towarów wewnątrz. Dodatkowo pojazdy Wielton posiadają uchwyty mocujące oraz nogi podporowe zapewniające stabilność w trakcie przeładunków. Za bezpieczeństwo transportu odpowiadają natomiast trwałe zamki i światła obrysowe poprawiające widoczność nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Naczepy Wielton wyróżniają się także możliwością swobodnej konfiguracji – do wyboru są m.in. jednostki z systemem dostosowanym do przewozu napojów, stali lub opon.

Naczepy Wielton – jaki model wybrać?

Naczepy skrzynio-plandekowe są istotną grupą produktów w ofercie marki Wielton. Do topowych modeli zaliczają się m.in.:

  • Naczepy kurtynowe Curtain Master

Wyposażono je w przesuwany dach z mechanizmem hydraulicznym ułatwiającym załadowywanie towarów. Do atutów modelu należą również odboje rolkowe zabezpieczające naczepę w trakcie dokowania. W jednostce zamontowano ponadto system mocowania ładunku chroniący przed przesuwaniem się transportowanych artykułów podczas gwałtownych manewrów.

Odznaczają się one niską masą (już od 5250 kg), a jednocześnie niezwykle wytrzymałą konstrukcją (co zawdzięczają ramie wykonanej ze stali typu S700). W jednostce zastosowano technologię KTL, która chroni podwozie przed korozją. Zadbano również o udogodnienia ułatwiające codzienną obsługę, jak np. uchwyty mocowania znajdujące się na obrzeżu ramy lub system zabezpieczający ładunek pionowy.

Postaw na naczepy Wielton!

Naczepy Wielton sprawdzają się w wielu branżach. Wieluński producent nieustannie dąży do poprawy funkcjonalności oraz jakości oferowanych produktów, wdrażając rozwiązania wpływające na ekologiczną eksploatację. Dodatkowo marka zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.