Magazyn

Jak sama nazwa wskazuje, blokady parkingowe mają za zadanie blokować wjazd w wybrane miejsca. Bardzo często stosuje się je do odgrodzenia dróg przeciwpożarowych czy specjalnych miejsc parkingowych. Z blokad chętnie korzystają również osoby prywatne, które z ich pomocą oddzielają wjazd na posesję.

Rodzaje blokad parkingowych

Warto zacząć od tego, że blokady na miejsca parkingowe mogą być stałe lub ruchome. Wybór zależy od tego, czy szukamy akcesoriów do zamontowania na stałe, czy też blokad, którymi chcemy odgrodzić wybrane miejsce tymczasowo. Na przykład przed ważną imprezą czy innym wydarzeniem.

Do wyboru mamy bariery parkingowe oraz słupki — tutaj także możemy wybrać słupek blokujący stały oraz słupki elastyczne lub całkowicie składane. Ciekawą właściwością większości blokad parkingowych jest to, że są stosunkowo giętkie. Dzięki temu bez problemu znoszą nawet silne uderzenia.

Blokada parkingowa może też mieć różny kształt — w naszej ofercie mamy między innymi blokady Y, słoń, choinkę czy typu motyl. Wszystkie montuje się w miejscach postojowych, w których chcemy ograniczyć ruch pojazdów.

Z czego wykonane są blokady parkingowe?

Blokady parkingowe mają wymagające zadanie, dlatego powinny być wykonane z trwałych materiałów, odpornych na działanie czynników atmosferycznych, skoki temperatury oraz, niestety, brawurowe pomysły kierowców. Dlatego tego typu urządzenia najczęściej wykonuje się ze specjalnej stali. Wyjątkiem jest słupek parkingowych elastyczny, montowany tymczasowo. Ten model powstaje z użyciem szczególnego tworzywa sztucznego, które jest bardzo silne, ale też podatne na kontrolowane odchylenie.

Oczywiście odpowiedni materiał to nie wszystko warto zaopatrywać się w nie u sprawdzonych dostawców jak dla-przemyslu.pl, który gwarantują wysoką jakość i spełnianie wszelkich wymogów jakościowych. Blokady bardzo często mają charakterystyczną, widoczną z daleka i kontrastową kolorystkę, która także ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa. Dlatego ich powierzchnia musi być malowana trwałą farbą. Najczęściej akrylową, odporną na niszczące działanie promieni UV. W zależności od potrzeb powłoka może być również dodatkowo ocynkowana.