Krzysztof Krawczyk nie żyje. Gwiazdor lubił nasze miasto

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Gwiazdor lubił nasze miasto

5 kwietnia 2021 roku zmarł Krzysztof Krawczyk. Muzyk miał 74 lata. Gwiazdor wielokrotnie odwiedzał Żywiec i występował podczas wydarzeń w naszym mieście i na Żywiecczyźnie. Krawczyk również bardzo lubił miasto Żywiec i planował tu wziąć ślub!

Ślub miał się odbyć w styczniu 2005 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Starym Zamku w Żywcu. O planach muzyka donosiła ówczesna prasa. Wspomniany ślub Krawczyk zamierzał wziąć ze swoją byłą żoną Ewą.

Krawczykowie poznali się w 1982 r. w Stanach Zjednczonych. Krzysztof Krawczyk był wówczas w trasie koncertowej, Ewa pracowała w jednym z klubów, gdzie koncertował gwiazdor. Pobrali się w 1985 r. Związek Krawczyków przetrwał ponad 30 lat. Małżeństwo przechodziło również trudne chwile oraz rozwód, po którym ponownie się pobrali. Ponowny ślub miał się odbyć wlaśnie w Żywcu. 

Wstępny scenariusz ceremonii był już gotowy, planowano m.in. przejazd powozem ze Starego Zamku do Browaru w Żywcu. Żywiec miał zastąpić Rhodos, które pierwotnie było planowane jako miejsce ślubu. Ostatecznie Krzysztof i Ewa Krawczykowie wzięli ślub w Parzęczewie.


Drukuj   E-mail