Magazyn

W miniony weekend przez nasz region przejechał II Beskidzki Charytatywny "Rajd" Malucha. Na drogach mogliśmy zobaczyć wyjątkowe egzemplarze tego modelu, a uczestnicy osiągnęli szczytny cel i zebrali imponującą sumę, która wesprze Dom Dziecka "Słoneczny Dom" w Bielsku-Białej!

Na drogach Żywiecczyzny od 10 do 12 września mogliśmy podziwiać wyjątkowe egzemplarze tego modelu. 62 załogi przyjechały modelami z początku produkcji, poddanymi tuningowi, unikatowymi i tymi, które linię produkcujną opuściły pod sam koniec produkcji. Organizatorem Rajdu był Automobilklub Rzeszowski.  

Uczestnicy przejechali 130 kilometrową trasę, nierzadko zmagając się z typowymi dla Fiata 126p psikusami. Ponadto załogi zwiedziły atrakcje turystyczne położone na trasie Rychwałd - Węgierska Górka - Milówka - Koniaków - Istebna - Wisła - Szczyrk. Wyzwaniem były również testy m.in. z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Suma, jaką zebrano na szczytny cel jest imponująca i stanowi rekord tego wydarzenia! Środki finansowe pochodziły z wpisowego wpłaconego przez uczestników oraz dochodu uzyskanego z towarzyszącej rajdowi licytacji przedmiotów związanych z Fiatem 126p. Kwota jaką udało się zebrać to 29 789,14 zł i w całości będzie ona przekazana na wsparcie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 5 „Słoneczny Dom” w Bielsku-Białej.

Organizatorzy zapowiedzieli już kolejne wydarzenie - będzie nim III Nadwiślański Charytatywny "Rajd" Malucha, ktory odbędzie się w dniach 9-11 września 2022 roku.