Magazyn
Adam Małysz i Kamil Stoch za swoje osiągnięcia sportowe zostali uhonorowani w nietypowy sposób, ich nazwiskami zostały nazwane dwie planetoidy Trojańskie Jowisza. 
Autorami tego wyróżnienia jest żywczanin Michał Kusiak oraz Michał Żołnowski. Postanowili zaproponować komisji WGSBN działającej przy Międzynarodowej Unii Astronomicznej dwie nazwy dla 
dla planetoid odkrytych 6 grudnia 2012. Były to planetoidy (575195) 2011 LG33 oraz (593195) 2015 HR75. Różnica dokładnie 8000 numerów, rozmiary niemal identyczne bo ok. 1 km średnicy. 
Ich wniosek został jednak odrzucony, ponieważ zdaniem organizacji imiona sportowców powinny być przypisane do planetoid Trojańskich. Tak też się stało. Dlatego też planetoidy (25937) oraz (25938) noszą nazwy Małysz oraz Stoch! Jak podkreśla Michał Kusiak - Planetoidy Trojańskie związane są grawitacyjnie z Jowiszem. Są z nim w tzw. rezonansie orbitalnym i poruszają się w okolicy jednego z punktów libracyjnych, gdzie grawitacja Jowisza i Słońca wzajemnie się równoważą. Dzięki temu poruszają się wokół Słońca niemal w identycznym okresie jak Jowisz.
W tym wszystkim Petardą jest fakt, że Adam i Kamil są jedynymi osobami w Polsce i nielicznymi na świecie, których wyróżniono nazwaniem planetoid z tej dość specyficznej grupy, do niedawna zarezerwowanej jedynie dla mitycznych bohaterów wojen greckich i trojańskich i w zasadzie są przykładami otwierającymi nową konwencję nazywania planetoid z tej grupy.