Magazyn

Wymarzone wakacje najczęściej kojarzą się z lazurową wodą i pięknymi piaszczystymi plażami. W tym celu wiele osób rozpatruje w planach urlopowych odległe kierunki, takie jak Karaiby, Tajlandia czy Zanzibar. Niestety, za tego typu przyjemność trzeba sporo zapłacić, a jak się okazuje Europa (zwłaszcza Europa Południa) również może zapewnić niesamowite plaże i to nad lazurową wodą! O jakich miejscach mowa? 

 Kierunek Grecja - tanio i przepięknie! 
 Nie da się ukryć, że Grecja należy do jednych z najchętniej odwiedzanych miejsc w całej Europie Południowej. Wspaniały kolor morza, piaszczyste plaże, strome klify - tak, to opis największej z greckich wysp, Krety. To niesamowite tętniące historią miejsce gwarantuje udany wypoczynek zarówno dla osób aktywnych, jak i tych mających ochotę na leniwe leżakowanie na plaży. Bilety do Grecji bez problemu kupimy z większości lotnisk z Polski - wystarczy sprawdzić polskie linie lotnicze LOT promocje, żeby wyhaczyć bilet w promocyjnej cenie. Tego typu oferty zdarzają się naprawdę często, co sprawia, że na samym locie możemy zaoszczędzić do nawet kilkuset złotych! 

 Wśród najpiękniejszych plaż Krety z pewnością warto wymienić rajską zatokę Balos. Jest ona położona nieopodal stolicy tej wielkiej wyspy. W Balos skorzystacie z uroków lazurowej wody i piaszczystej plaży, której piasek przybiera charakterystyczną różową barwę. Inną plażą, którą również polecają turyści z całego świata jest Elafonissi, zlokalizowana na południowo-zachodnim krańcu Krety. To właśnie tamtejszą plażę powszechnie uważa się za jedną z najpiękniejszych nie tylko w całej Europie, ale również na całym świecie! Wynika to przede wszystkim z otaczającego ją krajobrazu oraz delikatnie różowego piasku. Wśród plaż wartych odwiedzenia w trakcie wakacji na Krecie z pewnością jest również Falasarna. 

 Przepiękne plaże oferuje również wyspa Zakynthos - jeden z najbardziej popularnych kierunków wśród polskich turystów. Polecana jest zwłaszcza plaża Nawajo, przy której znajduje się słynny wrak statku. Na pewno warto również poleniuchować na plaży Porto Zoro na półwyspie Vassilikos.

 Piękne plaże? Leć do Hiszpanii! 
 Najpiękniejsze plaże Europy to również Hiszpania. Najwspanialsze z nich znajdują się na tzw. Wyspach Kanaryjskich. Turyści z całego świata zjeżdżają m.in. na Fuerteventurę, by zobaczyć plażę Cofete. Jest to miejsce niemalże dziewicze i otoczone górami, co tylko podkreśla unikatowość tej lokalizacji. Na ukochanej Fuercie znajduje się również jeszcze jedna cudowna plaża dla miłośników windsurfingu, czyli Playa de Sotavento, która słynie z bardzo silnych wiatrów. 

 Karaiby Europy - poznaj Sardynię 
 Sardynia to włoska wyspa położona nieopodal francuskiej Korsyki. Klimatem przypomina nieco Sycylię, choć jeśli chodzi o kulturę to bliżej jej do wpływów katalońskich. Sardynia charakteryzuje się przepięknymi plażami od każdej strony wyspy. Najsłynniejsze z nich znajdują się w otoczeniu Alghero oraz tzw. Szmaragdowego Wybrzeża. Ze względu na turkus wody, gorąc i piaszczyste plaże, Sardynię określa się mianem Karaibów Europy. To właśnie tutaj znajduje się najpiękniejsza plaża całej Europy, a także jedna z najpiękniejszych na całym świecie, czyli La Pelosa położona w odległości około 50 kilometrów od Alghero. Innymi słynnymi plażami Sardynii są Cala Domestica, Capo Rosso (na wyspie San Pietro) oraz Capa Caccia i Is Arenas (charakteryzująca się przecudownym różowym piaskiem). Na pewno warto również odwiedzić Piccolo Pevero, Spiaggia del Principe czy La Celvia, ale na dobrą sprawę, każda z sardyńskich plaż zachwyca urokiem i rajskimi krajobrazami.