Magazyn

Jeśli podjęłaś już decyzję o wyjeździe do pracy w niemieckiej opiece, to oznacza, że pierwszy krok jest za Tobą. Teraz przyszedł czas na rozpoczęcie przygotowań. Nawiązanie współpracy z profesjonalną agencją da Ci komfort, bo nie będziesz musiała sama zmagać się z formalnościami. Niemniej jednak jest kilka aspektów wyjazdu do Niemiec, o które trzeba zadbać samodzielnie.

Opieka w Niemczech jest łatwiejsza, gdy masz pozytywne nastawienie

Pierwszy wyjazd do pracy za granicę to także niepewność i obawy. Pomóc może tutaj odpowiednie przygotowanie. Dzięki dobremu nastawieniu i obmyśleniu wszystkich szczegółów pobyt w Niemczech będzie dla Ciebie dużo mniej stresujący. Pamiętaj, że wyjeżdżasz, żeby zająć się innym człowiekiem, który potrzebuje towarzystwa i opieki. Twoje samopoczucie będzie miało wpływ na Wasze relacje i współpracę. Nie warto więc od początku nastawiać się pesymistycznie. Oczywiście zdarzają się trudne chwile, ale praca opiekunki w Niemczech to przede wszystkim satysfakcja i nowe wyzwania. Największym może okazać się rozłąka z rodziną. Warto i do niej się przygotować i dodatkowo zabrać ze sobą laptop, tablet lub telefon, za pomocą którego będziesz mogła porozmawiać z bliskimi.

Jeżeli już rozmawiałaś z rekruterem z agencji i rozmowa ta zakończyła się pomyślnie, możesz spodziewać się propozycji pracy. W wielu przypadkach od zaproponowania szteli do wyjazdu mija kilka dni, czasami jest to oferta „z dnia na dzień”. Oczywiście każdy termin jest ustalany z Tobą. Masz więc czas, żeby spakować walizkę i zgromadzić wszystkie potrzebne dokumenty.

Więcej informacji na temat opieki nad osobami starszymi znajdziesz na stronie: https://porady.senioport.pl/

Co opiekunka w Niemczech powinna sprawdzić przed podróżą?

Kiedy już dostałaś informację o wyjeździe, warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi podopiecznego. Szczególnie ważny będzie dla Ciebie jego stan zdrowia. Dobre agencje powiedzą Ci o wszystkim, co dotyczy seniora i co może wpłynąć na Twoją pracę. Pytaj więc o wiek, choroby i czynności, które masz wykonywać. Informacje te pomogą Ci przygotować się do wykonywania obowiązków. Przy okazji będziesz mogła wcześniej przypomnieć sobie słownictwo dotyczące konkretnego schorzenia.

Bardzo ważne jest też sprawdzenie, czy Twoje osobiste dokumenty mają aktualne dane. Dobrze będzie zająć się tym jeszcze przed kontaktem z wybraną agencją. Ich zaktualizowanie może bowiem potrwać kilka tygodni. Do pracy w Niemczech zabierz: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy (jeśli posiadasz). Upewnij się, że Twoja polisa ubezpieczeniowa jest aktywna i spakuj też potwierdzający to certyfikat.

Chcesz zostać opiekunką pracującą w Niemczech? Zadbaj przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo, wybierając sprawdzoną, legalnie działającą agencję. Na portalu SenioPort jest ich bez liku – sprawdź sama na stronie: https://www.senioport.pl/oferty-pracy-opieka