Oferty sponsorowane

Tradycyjne muzea oferują zazwyczaj pasywny kontakt z eksponatami, które można podziwiać bez ich dotykania. W Funzeum można robić zdjęcia i bawić się fotografią. Interaktywnie doświadczać rzeczywistości i pobudzać do eksploracji wszystkie zmysły. Już od 26-27 lutego każdy będzie mógł zrobić sobie niepowtarzalną sesję zdjęciową.

Funzeum wyłamuje się z schematów zwiedzania i wprowadza do unikalnej scenerii. Nie obowiązują tu typowe nakazy i zakazy, jak w tradycyjnych placówkach muzealnych.W Funzeum na powierzchni około 4 000 mkw. znajduje się ponad 50 interaktywnych instalacji i wiele kreatywnych elementów. Niektóre z nich będzie można współtworzyć według własnych inspiracji. Zwiedzający będą mogli wypróbować niemalże każdy pomysł, jaki przyjdzie im do głowy pod wpływem zwiedzania. Nie znajdziemy tu zamkniętych gablot, na wielu eksponatach wolno siadać, a do niektórych da się nawet wejść.

To miejsce dla każdego - dla dzieci, dorosłych, tych którzy kochają Instagrama, Tik-Toki, social media oraz tych, którzy chcą robić sesje zdjęciowe.

W odróżnieniu od tradycyjnych placówek muzealnych, obiekt w Gliwicach bardziej przypomina wizytę w kolorowej, bajkowej rzeczywistości, której źródłem są nowoczesne technologie oraz gra świateł i kolorów. Ponad kilkadziesiąt multimedialnych instalacji zaprojektowanych w oparciu o kolory i różne źródła światła, ma oddziaływać na wiele zmysłów i pobudzać wyobraźnię zwiedzających. Przede wszystkim jednak można odzwierciedlać na fotografiach dobrą zabawę.

Funzeum wykorzystuje cyfrowe technologie, aby zaoferować  gościom niezwykłe efekty wizualne. Ten nietypowy obiekt, złożony z kilkudziesięciu różnorodnych, tematycznych instalacji, jest inspirowany m.in. TeamLab Borderless w Tokio, czyli największym muzeum sztuki cyfrowej na świecie.

Wśród dostępnych scenerii wystawy znajdzie się m.in.: fluorescencyjny las, infinity room, planeta przerośniętych kwiatów, kryształowa komnata czy sala księżycowa wraz z innymi planetami. Jednym z zaskakujących elementów, udostępnionych w obiekcie będzie na przykład największe w Polsce pianino podłogowe, mierzące prawie 12 metrów długości. Żeby zagrać na tym interaktywnym instrumencie z podświetlanymi klawiszami będzie trzeba nieźle się nabiegać, aby wydobyć z pianina dźwięk. Innym „nietypowym eksponatem" dostępnym w przestrzeni Funzeum będzie interaktywne akwarium, w którym zwiedzający będzie mógł ożywić pokolorowaną przez siebie rybę.

Funzeum mieszczące się w Gliwicach w kompleksie C.H. Europa Centralna jest największym w Polsce obiektem edukacyjno-rozrywkowym oferującym multisensoryczne i interaktywne instalacje, inspirowane magią kolorów i światła.