Nobonobo – marka dobrze zaprojektowana

Nobonobo – marka dobrze zaprojektowana

Nobonobo to marka  dobrze znana entuzjastom polskiego designu, którzy cenią sobie rzemieślnicze podejście do projektowania mebli tapicerowanych. Założona przez pasjonatów oryginalnego wzornictwa – Tomasza Matejczyka i Monikę Struską mieszkających w Żywcu. Firma ma swą siedzibę w śląskich Łodygowicach obok Żywca.
Nie ogranicza się jednak do produkcji lokalnej, o czym najlepiej świadczy fakt, że meble Nobonobo dostępne są w wyselekcjonowanych salonach meblowych, zlokalizowanych na terenie całej Polski i Europy Zachodniej.

 

Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli wypoczynkowych. Poza sofami, marka posiada w swoim portfolio pokaźną ofertę mebli, uzupełniającą aranżację przestrzeni dziennej. Wśród nich  znajdziemy m.in. stoliki kawowe, stoły, regały oraz bogaty wybór łóżek tapicerowanych. Tym, co wyróżnia Nobonobo na tle konkurencji, są autorskie projekty, za którymi stoją znani designerzy z polski i zagranicy.

- Od samego początku działalności marki Nobonobo stawialiśmy na dobre wzornictwo, za którym szła wysoka jakość i komfort użytkowania. Najpierw proces projektowania produktów odbywał się wyłącznie wewnątrz firmy, a projekty tworzone były na podstawie zakupionych licencji z prawami przekazanymi do spółki. Obecnie strategia marki uległa znacznej zmianie. Zdecydowaliśmy się na współpracę z twórcami zagranicznymi i zdolnymi rodakami, którzy opracowują dla nas produkty na wyłączność – mówi Tomasz Matejczyk, współwłaściciel firmy.

Zdjęcie: Monika Struska i Tomasz Matejczyk

Komfort w DNA marki

Meble tapicerowane Nobonobo wyróżnia wysoka jakość wykonania, najwyższej klasy materiały oraz komfort użytkowania, leżący u podstaw filozofii marki. Ten ostatni związany jest z wygodą, którą gwarantuje kompozycja specjalnie dobranych pianek elastycznych i warstwa 100% pierza. Wszystko to ubrane w nowoczesne formy i kształty, zaprojektowane z myślą o komforcie przyszłych użytkowników, indywidualnych potrzebach i poszanowaniu środowiska.

Za projektami mebli wypoczynkowych Nobonobo stoją znani i cenieni w Polsce oraz za granicą projektanci. Swą renomę zawdzięczają temu, że nie wpisują się w masowe gusta, ale są konsekwentni we własnych poglądach i zasadach projektowania, opartego na zrównoważonym rozwoju i poszanowaniu środowiska naturalnego. Należy do nich m.in. Tomek Rygalik - wykładowca, kurator i doktor sztuki, którego zaprojektowana w 2020 roku dla Nobonobo sofa Wadi szybko zyskała popularność i uznanie. Dla marki pracuje także młody i ambitny projektant z Portugalii - Nelson de Araújo, który inspiracji poszukuje w dzikiej, nieokiełzanej przyrodzie, czego najlepszym przykładem jest sofa Margo – opowiada Monika Struska, współwłaścicielka marki.

Współpraca z projektantami

Jak niejednokrotnie podkreślają właściciele marki, to właśnie współpraca ze znanymi, cenionymi i odpowiedzialnymi społecznie projektantami jest ich receptą na sukces. Do współpracy przy swoich projektach zapraszają designerów, których działalność obserwują od lat, skupiając się na twórcach proponujących nieszablonowe rozwiązania.