Oferty sponsorowane

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu to najpiękniejsza perła wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, której historia sięga czasów Kazimierza Wielkiego, czyli początku XIV wieku. Nie bez powodu zamek jest najokazalszą budowlą na Szlaku Orlich Gniazd, gdyż jego mury wzniesione są na skałach i są widoczne z wielu stron oraz z dużej odległości. Planując wycieczkę warto wybrać się właśnie w to miejsce. Co więcej, już teraz możecie zwiedzić Ogrodzieniecką Twierdzę Światła!

Czy byliście na zamku po zmroku, kiedy rozbłyska tysiącem świateł? Już teraz macie taką możliwość. Na terenie przedzamcza oraz na Dziedzińcu Zamkowym zainstalowane zostały iluminacje – postacie świetlne, które kojarzą się z Zamkiem.

Tuż przy wejściu będziecie mogli zobaczyć piękną, mieniącą się bramę. Chwilę później ujrzycie karetę mknącą w stronę Zamku. Zanim dotrzecie do zamkowych wrót z witającymi Was halabardnikami na swojej drodze spotkacie jeszcze kata z czerwonymi oczami oraz legendarnego czarnego psa na łańcuchu. A to dopiero początek Waszej przygody z świetlnymi postaciami na Zamku!

Ogrodzieniecka Twierdza Światła to historia i legendy Zamku opowiedziane światłem i dźwiękiem! Do stworzenia tego unikatowego projektu sięgnięto po najnowsze zdobycze technologii, co pozwoliło uzyskać spektakularny efekt końcowy!

Ogrodzieniecka Twierdza Światła jest czynna codziennie. W dniach od niedzieli do czwartku w godzinach 16:00 - 20:00, w piątek i sobotę w godzinach 16:00 - 21:00. Ruiny Zamku Ogrodzienieckiego można również zwiedzać w ciągu dnia w godzinach 10:00 15:00.

Przygotujcie się na weekend pełen wrażeń

W piątek możecie zwiedzić zamek podczas "Wieczoru z Duchami" – szczegółowe informacje znajdziecie klikając tutaj

Sobota 27 listopada 2021 r.  w godzinach 17:00 i 19:00 przygotowane zostały wieczorne pokazy walk rycerskich z udziałem publiczności. Nie zabraknie walki na płonące miecze, wystrzałów z armat i hakownic oraz spektakularnego show w wykonaniu jednej z najlepszych grup rekonstrukcyjnych. Dodatkowo w godzinach 17:30, 18:30 oraz 19:30 przy palenisku będzie czekał na Was przewodnik z zamkowymi mrocznymi opowieściami.

Po więcej informacji oraz bycie na bieżąco w ofertą Ogrodzienieckiej Twierdzy Światła zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony oraz profilu Facebook.