Oferty sponsorowane

Hutchinson Poland Sp. z o.o. jest częścią Hutchinson Group - francuskiego koncernu o globalnym zasięgu i należy do grona światowych liderów w dziedzinie projektowania oraz produkcji inteligentnych rozwiązań w zakresie mobilności na ziemi, w morzu i powietrzu.

Od ponad 160 lat dostarczamy swoje produkty największym koncernom w branży motoryzacyjnej, lotniczej, kolejowej, energetycznej oraz szeroko rozumianym przemyśle. W Polsce Hutchinson to ponad 8 000 pracowników zatrudnionych w 7 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Centralnej
i Południowej części kraju. Zakłady firmy na Południu Polski zatrudniają  ponad 3 900 pracowników, co czyni Hutchinson jednym z największym pracodawców w regionie Podbeskidzia.

Od początku naszej działalności jedną z kluczowych wartości Hutchinson są ludzie. Obecnie część pracowników firmy to obywatele z Ukrainy w związku z tym sytuacja wywołana konfliktem zbrojnym za wschodnią granicą stała się dla całej organizacji nie tylko sprawdzianem ludzkiej wrażliwości, siły i solidarności, ale również impulsem do realizacji wielu inicjatyw, które w większości przyjęły wymiar ogólnopolski.

Jedną z pierwszych akcji wspierających ukraińską część naszego zespołu było uruchomienie wewnętrznej komunikacji z pracownikami potrzebującymi wsparcia dla swoich rodzin i bliskich. W odpowiedzi na poszczególne zgłoszenia podjęliśmy szereg działań wspierających bliskich naszych pracowników w poszukiwaniu mieszkania i pracy, uregulowaniu kwestii formalnych związanych z legalizacją zatrudnienia.

W ciągu ostatnich miesięcy prowadziliśmy zbiórki artykułów pierwszej potrzeby a także środków finansowych, by w możliwie największym stopniu odpowiedzieć na realne potrzeby uchodźców. Zakład w Bielsku-Białej przekazał kartony oraz worki foliowe do pakowania zebranych artykułów, aby umożliwić ich przekazanie bezpośrednio na Ukrainę. Ponadto wspólnymi siłami zgromadziliśmy dodatkowe środki finansowe, które przeznaczyliśmy na wsparcie akcji bielskiego PCK. Poza tym w ramach zbiorki pracowniczej wraz z dofinansowaniem Hutchinson, zostanie zakupiony plecak medyczny z artykułami pierwszej pomocy do wyposażenia karetki.

Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych - Zakład w Żywcu2 przekazał dzieciom ukraińskim 150 plecaków szkolnych z wyprawką, a zakład Żywiec1 prezenty z okazji Dnia Dziecka dla 63 dzieci.

Z każdym kolejnym dniem wojny fala wsparcia wśród pracowników przybierała na sile. W odpowiedzi na zaangażowanie pracowników oraz zainteresowanie udziałem w akcjach pomocowych Dyrekcja poszczególnych zakładów Hutchinson zgodnie podjęła decyzję o nawiązaniu współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem (PCK). Wspólnie zorganizowaliśmy wyjątkowy punkt pomocowy przy przejściu granicznym w Medyce. Niemal z dnia na dzień stworzyliśmy ogólnopolską, międzyzakładową społeczność wolontariuszy, którzy bez względu na pogodę, porę dnia czy nocy byli gotowi udzielać pomocy uchodźcom. W projekt zaangażowały się wszystkie fabryki Hutchinson w Polsce, co pozwoliło na utworzenie kilkuosobowych zespołów, które rotowały między sobą co kilka dni zapewniając nieprzerwaną pomoc osobom wykazującym trudności w samodzielnym przekroczeniu granicy w Medyce. Pozornie drobne czynności takie jak wsparcie w przeniesieniu bagażu, wzięcie na ręce małego dziecka czy pomoc osobom starszym w przejściu kolejnych metrów okazały się bezcenne. W wolontariacie organizowanym we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem wzięło udział 88 ochotników z 6 zakładów Hutchinson w Polsce, którzy przez 40 dni, w okresie od 21 marca do 20 maja, pomagali uchodźcom z Ukrainy bezpiecznie przekroczyć granicę.

Z perspektywy czasu wolontariat w Medyce okazał się ogromnym sukcesem nie tylko ze względu na wymierną pomoc udzieloną uchodźcom oraz służbom, które na co dzień stacjonują przy granicy polsko - ukraińskiej, ale także z uwagi na niezwykłe poczucie jedności w obliczu tragedii mieszkańców Ukrainy. Wspólne działania oraz związane z nimi doświadczenia po raz kolejny utwierdziły nas
w przekonaniu, że siłą są ludzie.

We make it possible TOGETHER