Wielkanoc pełna rodzinnej zabawy w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku

Wielkanoc pełna rodzinnej zabawy w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku

Pomysł na rodzinną zabawę w święta wielkanocne? Już 16 kwietnia swoje bramy otwiera Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko. Chorzowski park rozrywki specjalnie z okazji świąt zaprasza na wiosenną rozgrzewkę i udostępni swoim gościom wybrane atrakcje, a dodatkowo, w niedzielę wielkanocną oraz lany poniedziałek, dzieci będą mogły wziąć udział w poszukiwaniu świątecznych łakoci.

 W sobotę 16 kwietnia pierwsi goście odwiedzą jedno z najpopularniejszych miejsc zabawy na mapie Śląska - Legendię Śląskie Wesołe Miasteczko. To właśnie tego dnia rozpocznie się wiosenna rozgrzewka, czyli pierwsze dni otwarcia parku, dzięki którym już w kwietniu będzie można poczuć klimat letniej zabawy na karuzelach. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce już w najbliższy weekend?

Wielkanocna zabawa, ulubione atrakcje i mnóstwo uśmiechu! Właśnie tak w skrócie można opisać to, co czeka na pierwszych gości chorzowskiego parku rozrywki w sezonie 2022. Legendia będzie otwarta od 16 do 19 kwietnia od 11:00 do 20:00. Na odwiedzających będzie czekać ponad 20 atrakcji, w tym ulubione, rodzinne karuzele takie jak: diabelski młyn Legendia Flower, Royal Ballroom, kultowe filiżanki Tea Cups, uwielbiany przez dzieci Bazyliszek, Gaj Urwisów i wiele więcej!

Dodatkowo, specjalnie z okazji Wielkanocy, już 17 i 18 kwietnia odbędzie się tematyczna zabawa dla całej rodziny. Co to takiego? - Mieszko i Dobrusia, bohaterowie magicznej Legendii, wybudzili się z zimowego snu. Pełni kreatywnych pomysłów postanowili zaskoczyć odwiedzających i przygotowali wyzwanie… W całej Legendii ukryli ponad 500 czekoladowych jajek! Zadaniem osób, które odwiedzą Legendię w wielkanocną niedzielę i lany poniedziałek będzie odnalezienie czekoladowych słodkości – tłumaczy Izabela Kieliś, local commercial manager Legendii. Jak dodaje, wśród ukrytych słodkości znajdą się również wyjątkowe egzemplarze, które zagwarantują znalazcom dodatkowe upominki. Aby poznać szczegóły wielkiego poszukiwania, warto zaglądać na social media Legendii, w tym zwłaszcza fanpage parku na Facebooku.

Warto przypomnieć, że w Legendii w ramach jednego biletu otrzymujemy dostęp do wszystkich dostępnych atrakcji bez limitów przejazdów - to bardzo ważne, ponieważ nie musimy odmawiać pociechom przejażdżki na ich ulubionych karuzelach gdy będą chciały zrobić to raz, dwa, a nawet 10 razy! Wiosenna rozgrzewka w Legendii, to dodatkowo wyjątkowa okazja do przetestowania oferty chorzowskiego parku w najlepszej cenie.

Ile kosztują bilety do Legendii? Wyjątkowo korzystną propozycją jest Bilet Sezonowy, który obecnie dostępny jest w promocyjnej cenie już od 119 zł – to mniej, niż cena jednodniowej wejściówki do parku w wakacje! - Bilet Sezonowy to karnet, dzięki któremu goście mogą bawić się w Legendii w każdy dzień sezonu bez żadnych dopłat, a całkowicie gratis otrzymują stały rabat na gastronomię i zakupy w sklepach, darmowy parking oraz wstęp na nocną zabawę Legendia At Night – zachęca Izabela Kieliś. Warto podkreślić, iż sezon 2022 to ponad 120 dni pełnych zabawy,

ponieważ kalendarz sezonu przewiduje otwarcie Legendii do października. Zakup biletu do Legendii jest możliwy także za Polski Bon Turystyczny, którego ważność została przedłużona do września. Szczegóły znaleźć można na stronie www.legendia.pl.

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko od ponad 60 lat zapewnia doskonałą zabawę gościom w każdym wieku. Na 26 ha, w pięknym otoczeniu zieleni i w sąsiedztwie klimatycznego jeziora, zlokalizowanych jest ponad 40 atrakcji, w tym dziecięcych, familijnych oraz ekstremalnych. Na gości czekają te zarówno dobrze znane i lubiane, jak np. diabelski młyn (Legendia Flower), duże samoloty (Dream Flight Airlines) czy filiżanki (Tea Cups), jak również m.in. Diamond River – ześlizg do wody z wysokości 8 i 12 m, czy zapierający dech w piersiach Lech Coaster– nagrodzony tytułem Best Coaster 2017 w prestiżowym, branżowym konkursie na najlepszy europejski rollercoaster 2017 roku oraz Bazyliszek - jedyna w Polsce atrakcja typu Interactive Dark Ride i jedna z najnowocześniejszych na świecie. Bazyliszek nie ma ograniczeń wiekowych ani wysokościowych, dzięki czemu goście w każdym wieku mogą cieszyć się fantastyczną zabawą. Hitem ostatniego sezonu jest Dolina Jagi, wodna rodzinna atrakcja typu rapid river, która cieszy się popularnością wśród młodszych, jak i starszych gości parku. To tutaj można wyruszyć w wyprawę rwącym potokiem w miedzianym kociołku Jagi i odkryć największe tajemnice Legendii, które przez lata skrywała Dolina Jagi.