Oferty sponsorowane

Szlifujcie pomysły, szukajcie partnerów i piszcie projekty! Ruszyła czwarta edycja programu grantowego Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój. Do końca stycznia można składać wnioski o granty.

Mural w Jeleśni, rewitalizacja łęgów w Wieprzu, miasteczko rowerowe w Węgierskiej Górce… to tylko wybrane przykłady z ponad 40 projektów, jakie dzięki grantom od firmy Żywiec Zdrój S.A. zrealizowano w ostatnich latach na Żywiecczyźnie. Teraz nadszedł czas na kolejne ciekawe inicjatywy! Ruszyła bowiem czwarta edycja programu.

Liczy się współpraca

- W tej edycji chcemy postawić na rozwój współpracy między organizacjami i podmiotami działającymi na terenie gmin objętych programem grantowym – podkreśla Magdalena Konowrocka, Kierownik ds. Zrównoważonego Rozwoju w firmie Żywiec Zdrój. - Dlatego w tym roku wprowadziliśmy priorytetowe kryterium – partnerstwa przy realizacji projektów grantowych. Komisja konkursowa oceniając wnioski będzie zwracała uwagę na to, czy do realizacji projektu pozyskano dodatkowych partnerów. Jeśli tak, będzie możliwość otrzymania dodatkowych punktów.

Proste zasady

Ważną nowością jest również Baza Wiedzy i Inspiracji Lokalnych Inicjatyw Społecznych (BWILIS). Co to takiego? To zbiór zagadnień tematycznych, na których powinny się opierać projekty grantowe. Tworzą go powszechnie dostępne źródła wiedzy, baza dobrych praktyk oraz wzorcowych projektów, którymi warto się inspirować podczas tworzenia własnych wniosków. Zgodność projektów z BWILIS jest bowiem ważnym kryterium oceny wniosków.

W tym roku pula grantów do podziału w trzech gminach wynosi 120 tys. zł. Beneficjentami programu mogą zostać organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, czy fundacje. Regulamin konkursu dopuszcza również osoby prywatne, o ile utworzą one nieformalną grupę działania i pozyskają do swoich pomysłów instytucję, która zostanie ich patronem. Aby projekt otrzymał dofinansowanie, musi być realizowany na terenie jednej z trzech gmin Żywiecczyzny: Jeleśni, Radziechowach-Wieprzu lub Węgierskiej Górce. Wkład własny nie jest konieczny, a maksymalna kwota grantu to 10 tys. zł.

Jak aplikować?

Granty można realizować w czterech kategoriach konkursowych: W zgodzie z naturą, Powrót do źródeł, Dbajmy
o zdrowie oraz Świadome bezpieczeństwo. Wnioski należy składać mailowo, a wszystkie dokumenty i formularze dostępne są na stronie www.lis-zywiec-zdroj.pl w zakładce „Nowy nabór”. Tam również znajdziecie wszystkie informacje na temat programu. Grantobiorcy na złożenie wniosku mają czas do końca stycznia 2022 roku.

 O ŻYWIEC ZDRÓJ

Żywiec Zdrój S.A. to lider na rynku wody butelkowanej oraz największy producent na rynku napojów bezalkoholowych[1]. Zgodnie ze swoją misją, firma zachęca ludzi, by pili zdrowiej i ze szczególną troską dba o środowisko naturalne. Misja ta widoczna jest we wszystkich obszarach działalności Żywiec Zdrój - od współpracy z dostawcami, poprzez tworzenie produktów, po realizowane programy edukacyjne i ekologiczne. Najbardziej znane z nich to „Po stronie natury” i „Mamo, tato, wolę wodę!”. Ich celem jest uwrażliwienie na potrzeby natury i ochrona zasobów wodnych w Polsce, a także kształtowanie właściwych nawyków w zakresie spożycia płynów wśród konsumentów.

Żywiec Zdrój jest częścią grupy spółek DANONE - producenta żywności dopasowanej do potrzeb odbiorców na każdym etapie życia. W Polsce DANONE działa w 3 obszarach istotnych dla prawidłowego żywienia: produkty mleczne oraz pochodzenia roślinnego (Danone), woda i napoje (Żywiec Zdrój), żywienie specjalistyczne, obejmujące żywność dla niemowląt i małych dzieci oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (Nutricia). Wszystkie spółki DANONE łączy podwójne zobowiązanie na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego
i społecznego oraz misja niesienia zdrowia poprzez żywność tak wielu ludziom, jak to możliwe. Poprzez oferowane produkty oraz realizowane projekty i programy - w myśl wspólnej wizji One Planet. One Health - spółki DANONE zachęcają do podejmowania właściwych wyborów żywieniowych na co dzień, a także przyczyniają się do zdrowia kolejnych pokoleń i lepszego stanu naszej planety.

W 10 lokalizacjach w kraju zatrudnienie znajduje ponad 3 000 osób, rozwijających się zawodowo w bezpiecznym
i przyjaznym środowisku pracy.

Poznaj grupę spółek DANONE, odwiedzając nową stronę internetową www.danone.pl.