Wystartował sezon 2021 w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku!

Wystartował sezon 2021 w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku!

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko rozpoczyna długo wyczekiwany sezon 2021! Już 21 maja, dzięki decyzji Rządu o wcześniejszym luzowaniu obostrzeń związanych z epidemią COVID 19, miłośnicy parków rozrywki będą mogli pierwszy raz w tym roku skorzystać z atrakcji, które oferuje ten największy w Polsce park tematyczny. Bramy Legendii otwarte będą w sobotę i w niedzielę odpowiednio od 11:00 do 20:00 i od 11:00 do 19:00.

Ostatnia konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia przyniosła długo wyczekiwaną wiadomość o wcześniejszym luzowaniu obostrzeń, które objęło również parki rozrywki na świeżym powietrzu. W związku z tym Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko już 21 maja może rozpocząć sezon 2021. Chorzowski park rozrywki w najbliższych tygodniach będzie otwarty zgodnie z kalendarzem otwarcia obowiązującym w niskim sezonie, a co za tym idzie zabawa możliwa będzie od piątku do niedzieli. Co warto podkreślić, zabawa z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, które mają zagwarantować gościom spokojny i beztroski pobyt w Legendii.

- Cieszymy się, że nareszcie otrzymaliśmy zielone światło na działanie. Tym bardziej, że – jak pokazał ubiegłoroczny sezon – parki rozrywki, takie jak nasz, udowodniły, że są miejscami bezpiecznymi i dochowują wszelkich standardów związanych z bezpieczeństwem w czasach pandemii. W ubiegłym roku, kiedy po raz pierwszy nasz obiekt musiał zmierzyć się z tą nową i niełatwą sytuacją, Legendia wypracowała szereg procedur i wprowadziła liczne zasady, dzięki którym udało nam się maksymalnie zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. W tym sezonie ponownie będziemy czerpali z tych dobrych praktyk – mówi Izabela Kieliś, manager ds. marketingu i sprzedaży w Legendii.

Aby goście mogli czuć się komfortowo na terenie parku przygotowano dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, które dostępne będą między innymi przy alejkach i przy wejściach do atrakcji, w pobliżu punktów gastronomicznych, w sklepach oraz toaletach. W sumie w Legendii dostępnych będzie ponad 100 takich punktów. Starannej dezynfekcji będą poddawane powierzchne najczęściej użytkowane przez gości, takie jak np. poręcze, siedzenia i zabezpieczenia zamontowane w wagonikach kolejek górskich i karuzel. W związku z wytycznymi zawartymi w rozporządzeniu na początek działały będą wyłącznie punkty gastronomiczne na świeżym powietrzu, zaś wyłączone zostaną atrakcje indoorowe, czyli znajdujące się w zamkniętych budynkach.

 Zgodnie z wytycznymi nie jest konieczne noszenie maseczek przez gości w otwartych przestrzeniach, pod warunkiem, że możliwe jest utrzymanie dystansu min. 1,5 m. Natomiast pracownicy Legendii będą wyposażeni w środki ochrony indywidualnej, takie jak maseczki ochronne oraz płyn do dezynfekcji rąk - dodaje Izabela Kieliś.