Zespół Szkół Samochodowych w Żywcu zaprasza

Zespół Szkół Samochodowych w Żywcu zaprasza

Nauka w Zespole Szkół Samochodowych w Żywcu odbywa się  na poziomie zreformowanego technikum i trzyletniej branżowej szkoły I stopnia. Kształcąc się w naszej placówce można zdobyć atrakcyjne i poszukiwane na rynku pracy zawody.

W trakcie nauki uczniowie technikum i branżowej szkoły zdobywają wszechstronną wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie budowy, obsługi,  naprawy pojazdów samochodowych, elektrotechniki  i elektroniki samochodowej oraz eksploatacji środków transportu drogowego, a także odbywają bezpłatne szkolenie na prawo jazdy kategorii B lub A1.

Gwarantujemy wysoki poziom kształcenia - w oparciu o nowocześnie wyposażone pracownie  oraz  ciekawe praktyki, również zagraniczne!

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2022/2023

TYP SZKOŁY: 5-LETNIE TECHNIKUM

NOWOŚĆ!  Technik transportu drogowego

Technik pojazdów samochodowych

TYP SZKOŁY: 3 –LETNIA  BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

NOWOŚĆ!  Mechanik motocyklowy

Mechanik pojazdów samochodowych

Elektromechanik pojazdów samochodowych

NOWOŚĆ! Blacharz samochodowy

RUSZA SZKOŁA BRANŻOWA II STOPNIA

Od 1 września 2022 r. Zespół Szkół Samochodowych uruchamia kształcenie w Szkole Branżowej II stopnia. Ukończenie tej szkoły umożliwia absolwentom uzyskanie kwalifikacji w zawodzie oznaczonej symbolem MOT.06 o nazwie "Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych" oraz średniego wykształcenia. W szkole tej mogą dalej kształcić się absolwenci dawnych Zasadniczych Szkół Zawodowych o kierunku motoryzacyjnym, a także absolwenci Szkoły Branżowej I stopnia posiadający kwalifikacje w zawodach oznaczone symbolami MG. 12 (M.12) oraz MG.1.

Zespół Szkół Samochodowych w Żywcu

dyrektor:  mgr  inż. Paweł Jureczka

34-300 Żywiec, ul. Grunwaldzka 10
tel./fax +48338615281
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://zss-zywiec.edu.pl

Facebook