Żywiec: Technikum Kolejowe rozpoczyna nabór

Żywiec: Technikum Kolejowe rozpoczyna nabór

Szkoła kolejowa Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Żywcu rozpoczyna działania promocyjne i nabór na rok szkolny 2021/2022 do Technikum - technik transportu kolejowego oraz Branżowej Szkoły I stopnia - mechanik pojazdów kolejowych.

Szkoła realizuje kształcenie w oparciu o współpracę ze spółkami PKP CARGO , PKP Intercity i Koleje Śląskie. Uczniowie szkoły w trakcie nauki będą mogli korzystać ze stypendiów na zasadach lojalnościowych, które prócz korzyści finansowych dadzą uczniom po zakończeniu szkoły gwarancję pracy w spółkach kolejowych.


Przy współpracy Urzędu Miejskiego w Żywcu organizujemy w najbliższy wtorek (20.04) webinarium on-line dla uczniów klas 8 szkół podstawowych i ich rodziców z powiatu żywieckiego , który prowadzić będą Dyrekcja Szkoły i Przedstawiciele PKP Intercity.


Nasi uczniowie po zakończeniu szkoły będą mogli podjąć pracę we wszystkich sektorach branży kolejowej, w tym też zostać maszynistą nowoczesnego pociągu Pendolino - zaznacza dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Żywcu Maciej Moc.