Sport

Amelia Knopek – 17-letnia zawodniczka Łucznika Żywiec odniosła największy sukces w swojej dotychczasowej karierze sportowej. W Pucharze Europy Juniorów, który odbył się w Sofii zdobyła złoty medal wraz z koleżankami z drużyny: Kołodziejczyk Anną – Czarna Strzała Bytom, Kicą Gabrielą – Achilles Dobczyce.

Polki w drodze do finału, w którym wygrały z wyżej notowanymi faworytkami z Niemiec wygrały w pojedynku setowym 6 do 2pkt.

Niemki strzelały w składzie: Kellerer Regina, Klinger Johanna, Koepper Melina.

Wcześniej Polki pokonały w ¼ Izrael w setach 6 do 0pkt. a następnie w półfinale wygrały
z Francuzkami 5 do 4pkt. po zaciętym pojedynku w którym przy stanie w setach 4 do 4pkt. odbył się baraż w którym Polki uzyskały 27pkt. a Francuzki 24pkt..

Uzyskany sukces przez Amelię Knopek jest bardzo dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Europy Juniorów, które odbędą w dniach 8-13.07.2024r. w Poliestli/Rumunia.

Pozostali zawodnicy z Żywca – juniorka młodsza Otylia Strzałka zdobyła wraz z koleżankami 4 miejsce po przegranym pojedynku w 1/2 finału z Francuzkami wynikiem 0 do 6pkt.

Natomiast juniorzy Jakub Bąk i Łukasz Patlewicz zdobyli 5 miejsce po wygranym pojedynku z Mołdawią w 1/8 finału wynikiem 5 do 1pkt. i po przegranym pojedynku z Włochami
w 1/4 wynikiem 2 do 6pkt.

Zawody Pucharu Europy Juniorów odbyły się w Sofii/Bułgaria w dniach 15-21.04.2024r.