Sport

6 maja br. na Starym Zamku w Żywcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień Starosty Żywieckiego oraz Burmistrza Miasta Żywca za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu i pracy szkoleniowej za rok 2015.

Nagrody w imieniu władz samorządowych wręczyli: Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor, Wicestarosta Żywiecki Stanisław Kucharczyk, Zastępca Burmistrza Miasta Żywca Marek Czul, Przewodniczący Rady Powiatu w Żywcu Roman Rokita, Przewodniczący Rady Miejskiej w Żywcu Krzysztof Greń, Przewodnicząca Komisji Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki oraz Współpracy z Samorządami Jadwiga Klimonda, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Żywcu Karol Gąsior. W ceremonii wręczania nagród uczestniczył również I Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz.

Wybitni sportowcy Żywiecczyzny, zgodnie z regulaminem, otrzymali nagrody i wyróżnienia za miejsca medalowe od Mistrzostw Świata poprzez Mistrzostwa Europy do Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, a także w Ogólnopolskich Olimpiadach Młodzieży. Zawodnicy reprezentowali między innymi takie dyscypliny sportowe jak: łucznictwo, lekkoatletyka, biathlon, podnoszenie ciężarów, skoki narciarskie i tenis stołowy.

NAGRODĘ INDYWIDUALNĄ I STOPNIA przyznano:

Sebastianowi Kawa – reprezentującemu Aeroklub Bielsko-Biała zdobywca I miejsca na Światowych Mistrzostwach Sportów Lotniczych FAI w Dubaju, I miejsca na XVIII Szybowcowych Mistrzostwach Europy w Őcsény (Węgry), III miejsca na Mistrzostwach Świata (Grand Prix) w Varese (Włochy).

Magdalenie Gwizdoń – reprezentującej Biathlonowy Ludowy Klub Sportowy w Żywcu zdobywczyni III miejsca w biegu sprinterskim na 7.5 km podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Rumunii.

NAGRODĘ INDYWIDUALNĄ II STOPNIA przyznano:

Grzegorzowi Guzik – reprezentującemu Biathlonowy Ludowy Klub Sportowy w Żywcu - zdobywcę V miejsca w biegu sprinterskim na dystansie 10 km na Mistrzostwach Świata Seniorów w Rumunii.

Natalii Leśniak – reprezentującej Ludowy Klub Sportowy „Łucznik-Żywiec” – zdobywczynię II miejsca na Mistrzostwach Europy Field w Łańcucie.

Wawrzyńcowi Latus – reprezentantowi Stowarzyszenia Integracyjnego „Eurobeskidy” Łodygowice – zdobywcę II miejsca w wyciskaniu sztangi leżąc w kat. wagowej do 88 kg podczas Mistrzostw Europy w Podnoszeniu Ciężarów Federacji IPC w Egerze.

NAGRODĘ INDYWIDUALNĄ III STOPNIA przyznano:

Joannie Rząsa – zawodniczce Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik-Żywiec” za zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Polski Field w Kielnarowej.

Damianowi Goły - zawodnikowi Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zajęcie III miejsca na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów w Milówce.

Magdalenie Konior – reprezentującej Stowarzyszenie Integracyjne „Eurobeskidy” w Łodygowicach za zajęcie I miejsca w wyciskaniu sztangi leżąc w kat. wagowej 67 kg podczas Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów w Wiśle.

Wioletcie Myszor – zawodniczce Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik-Żywiec”, zdobywczynię II miejsca w łucznictwie na Mistrzostwach Polski Seniorów Open w Łucznictwie w Dobrczu.

Krzysztofowi Tomasiak - zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego „Junior” Kamesznica za zajęcie II miejsca na Mistrzostwach Polski Seniorów w Krakowie.

Jackowi Michulec - zawodnikowi Klubu Sportowego „Halny” w Węgierskiej Górce, Wicemistrza Polski w Ultramaratonie Górskim w Krynicy Górskiej, zdobywcy czołowych miejsc w najtrudniejszych biegach górskich w Polsce, między innymi 2 miejsca w ekstremalnym „Biegu Rzeźnika” w Bieszczadach.

Tomaszowi Mika – reprezentującego Ludowe Integracyjne Towarzystwo Sportowe „Meble Anders” w Żywcu, zdobywcę III miejsca na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku w tenisie stołowym.

Piotrowi Wilk – reprezentującego Stowarzyszenie Integracyjne „Eurobeskidy” w Łodygowicach, zdobywcę III miejsca na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku w tenisie stołowym.

WYRÓŻNIENIA ZESPOŁOWE III STOPNIA przyznano:

Adamowi Wojtala – zawodnikowi Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zajęcie I miejsca w drużynie z Karoliną Jurasz na V Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików Zespołowa Runda FITA, zespoły mieszane w Pińczowie.

Klaudii Wieruckiej oraz Paulinie Lach zawodniczkom Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zdobycie I miejsca drużynowo wraz z Sylwią Zyzańską i Mariolą Wejnerowską na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów w Milówce.

Dominice Patryas, Aleksandrowi Grzymek oraz Tomaszowi Domagała zawodnikom Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik Żywiec” za zdobycie I miejsca drużynowo wraz z Kacprem Bizoniem na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów w Milówce.

Szymonowi Łokaj - zawodnikowi Stowarzyszenia Sportowo-Rekreacyjnego „Sokół” Szczyrk za zajęcie I miejsca w skokach narciarskich podczas XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zakopanem.

Mateuszowi Dyrcz - zawodnikowi Parafialnego Klubu Sportowego „Olimijczyk” w Gilowicach za zajęcie II miejsca w kombinacji norweskiej na XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zakopanem.

Patrykowi Cacak - zawodnikowi Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik-Żywiec” za zdobycie II miejsca drużynowo wraz z Oskarem Kasprowskim, Mateuszem Wanke i Konradem Szumanem na V Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików w Pińczowie.

Krystianowi Patryas – zawodnikowi Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik-Żywiec” za zdobycie III miejsca drużynowo wraz z Kacprem Bizoniem, Dominikiem Patryasem i Aleksandrem Grzymkiem na LXIV (64.) Mistrzostwach Polski Juniorów w Żywcu.

Paulinie Adamczyk, Natalii Gumińskiej oraz Wioletcie Długoszek - zawodniczkom Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik-Żywiec” za zdobycie III miejsca drużynowo wraz z Glorią Juszczuk na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - runda zespołowa FITA w Głuchołazach.

Bartłomiejowi Wiśnieckiemu, Wojciechowi Wiercigroch - zawodnikom Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik-Żywiec” za zdobycie III miejsca drużynowo wraz z Oskarem Kasprowskim i Piotrem Bogdałem na V Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików w Zamościu.

NAGRODY ZESPOŁOWE III STOPNIA przyznano:

Kamilowi Adamek, Pawłowi Zarzyckiemu oraz Rafałowi Cwajna - zawodnikom Klubu Sportowego „Łucznik-Żywiec” za zajęcie I miejsca podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów w Łucznictwie w Milówce.

Halinie Matejko i Sylwii Rakowskiej – zawodniczki reprezentujące Ludowy Klub Sportowy „Łucznik-Żywiec” za zajęcie III miejsca podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów w Łucznictwie w Milówce.

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE III STOPNIA przyznano:

Glorii Juszczuk - zawodniczce Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik-Żywiec” za zajęcie I miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Głuchołazach.

Danielowi Trojak – zawodnikowi Towarzystwa Sportowego „Czarni-Góral” w Żywcu za zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Polski w Boksie w wadze 43 kg w Poznaniu.

Piotrowi Pasierbek – zawodnikowi Towarzystwa Sportowego „Czarni-Góral” w Żywcu za zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Polski w Boksie w wadze 44,5 kg w Poznaniu.

Gabrielowi Biela - zawodnikowi Towarzystwa Sportowego „Czarni-Góral” w Żywcu za zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Polski w Boksie w wadze 46 kg w Poznaniu.

Kacprowi Urban - zawodnikowi Towarzystwa Sportowego „Czarni-Góral” w Żywcu za zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Podnoszeniu Ciężarów w Burzeninie.

Kacprowi Kupczak i Dominikowi Kastelik – zawodnikom Stowarzyszenia Sportowo-Rekreacyjnego „Sokół” Szczyrk za zajęcie I miejsca na XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych w Zakopanem.

Sylwii Zyzańskiej - zawodniczce Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik-Żywiec” za zajęcie II miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów w Żywcu.

Karolinie Jurasz - zawodniczce Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik-Żywiec” za zajęcie II miejsca na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zgierzu.

Maciejowi Mrowiec - zawodnikowi Biathlonowego Ludowego Klubu Sportowego w Żywcu za zajęcie II miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kościelisku.

Sandrze Hetnał - zawodniczce Ludowego Integracyjnego Towarzystwa Sportowego „Meble Anders” w Żywcu za zajęcie II miejsca na Mistrzostwach Polski LZS w Tenisie Stołowym w Raszkowie.

Piotrowi Habdas - zawodnikowi Klubu Sportowego „Beskid” w Bielsku-Białej za zajęcie II miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów w Super Gigancie w Szczyrku.

Pawłowi Twardosz - zawodnikowi Parafialnego Klubu Sportowego „Olimpijczyk” w Gilowicach za zajęcie II miejsca na XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych w Zakopanem.

Annie Twardosz - zawodniczce Parafialnego Klubu Sportowego „Olimpijczyk” w Gilowicach za zajęcie II miejsca na Mistrzostwach Polski w Skokach Narciarskich w Szczyrku.

Klaudii Pytel - zawodniczkę Stowarzyszenia Sportowo-Rekreacyjnego „Sokół” Szczyrk za zajęcie II miejsca na Mistrzostwach Polski Młodzików w Biegach Narciarskich w Ustrzykach Dolnych.

Filipowi Łazowskiemu - zawodnikowi Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik-Żywiec” za zajęcie III miejsca na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zgierzu.

Oskarowi Kasprowskiemu - zawodnikowi Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik-Żywiec” za zajęcie III miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Głuchołazach.

Kacprowi Bizoń - zawodnikowi Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik-Żywiec” za zajęcie III miejsca na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Milówce.

Szymonowi Wandzel - zawodnikowi Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Żywcu za zajęcie III miejsca w trójskoku na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Toruniu.

Janowi Habdas - zawodnikowi Ludowego Klubu Sportowego „Klimczok” w Bystrej za zajęcie III miejsca w skokach narciarskich na Mistrzostwach Polski Juniorów w Szczyrku.

Dominice Rzyckiej - zawodniczce Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej w Bielsku-Białej za zajęcie III miejsca w gimnastyce artystycznej na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Rumii.

Magdalenie Niewiedział - zawodniczce Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Żywcu za zajęcie III miejsca w skoku wzwyż na Mistrzostwach Polski Juniorów w Białej Podlaskiej.

Michałowi Siwiec - zawodnikowi Ludowego Integracyjnego Towarzystwa Sportowego „Meble Anders” w Żywcu za zajęcie IV miejsca (brązowy medal) na Mistrzostwach Polski LZS w Tenisie Stołowym w Raszkowie.

PAMIĄTKOWYM DYPLOMEM UHONOROWANO SPORTOWCÓW NASZEGO POWIATU, KTÓRZY TAKŻE ODNOSZĄ SUKCESY SPORTOWE PRZYCZYNIAJĄC SIĘ TYM SAMYM DO ZNAKOMITEJ PROMOCJI NASZEGO POWIATU I MIASTA.

Tomasza Fijak – mieszkaniec Żywca, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Żywcu. Trenowany przez Krystynę Fijak zajął I miejsce w biegu na 1000 m na XXI Ogólnopolskim finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi, II miejsce w biegu na 1000 m na International Children’s Athletics Game w Warszawie, I miejsce w biegu na 1000 m na I Halowych Ogólnopolskich Mistrzostwach Czwartków Lekkoatletycznych w Spale.

Krystynę Fijak – trener II klasy lekkiej atletyki w Międzyszkolnym Klubie Sportowym w Żywcu, wychowawca wielu świetnych sportowców Żywiecczyzny. Pani Krystyna to także aktywna sportsmenka, która bierze udział w maratonach i biegach długodystansowych.

Mirosława Dziergas – mieszkaniec Żywca. Aktywny sportowiec. Dyrektor Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego. Jego osiągnięcia w 2015 to I miejsce na Mistrzostwach Polski Masters w Biegach Górskich na Pilsku, III miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu po schodach w kategorii masters w Hotelu Altus w Katowicach, I miejsce w Pucharze Polski w Skyrunningu w tej samej kategorii odbywających się w Zakopanem (cztery biegi jednego dnia tj. na Gubałówkę, Bieg na Halę Szymoszkową, Bieg na Harendę i Bieg na Wielką Krokiew)

PODCZAS UROCZYSTEJ GALI NAGRODAMI UHONOROWANO RÓWNIEŻ TRENERÓW. NAGRODY Z RĄK STAROSTY ŻYWIECKIEGO ANDRZEJA KALATY, BURMISTRZA ŻYWCA ANTONIEGO SZLAGORA ORAZ WICEWOJEWODY ŚLĄSKIEGO JANA CHRZĄSZCZA ODEBRALI:

Jan Lach – szkoleniowiec Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik-Żywiec”, od 1982 tworzy historię żywieckie łucznictwa a którego 18 zawodnikom przyznano – nagrody indywidualne oraz wyróżnienie zbiorowe.

Wiktor Patryas – trener Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik-Żywiec”, którego 11 zawodników w roku 2015 uzyskało wysokie wyniki sportowe i zostali wyróżnieni na dzisiejszej uroczystości.

Stanisław Kępka – trener zawodników Biathlonowego Ludowego Klubu Sportowego w Żywcu. Na dzisiejszej uroczystości 2 zawodnikom Stanisława Kępki przyznano nagrody indywidualne I i II stopnia.

Bartłomiej Golec – również trener Biathlonowego Ludowego Klubu Sportowego w Żywcu. Jego podopieczny na dzisiejszej gali otrzymał wyróżnienie indywidualne III stopnia.

Adam Jurasz - srebrny medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach, szkoleniowiec Ludowego Integracyjnego Towarzystwa Sportowego „Meble Anders” w Żywcu. Podopiecznemu trenera – Tomaszowi Mice – przyznano nagrodę indywidualną III stopnia.

Waldemar Pal – również trener Ludowego Integracyjnego Towarzystwa Sportowego „Meble Anders” w Żywcu. Podopiecznemu trenera przyznano wyróżnienie indywidualne III stopnia.

Jerzy Schreiber – trener Ludowego Integracyjnego Towarzystwa Sportowego „Meble Anders” w Żywcu. Podopiecznej trenera przyznano wyróżnienie indywidualne III stopnia.

Edward Tomaszek – zasłużony dla żywieckiego sportu trener sekcji podnoszenia ciężarów Towarzystwa Sportowego „Czarni-Góral” Żywiec. Jego podopiecznemu wręczono wyróżnienie indywidualne III stopnia.

Stefan Gawron – trener Towarzystwa Sportowego „Czarni Góral” Żywiec. 3 podopiecznym wręczono wyróżnienia indywidualne III stopnia.

Zbigniew Boczarski – trener w Międzyszkolnym Klubie Sportowym w Żywcu. 2 podopiecznym trenera przyznano wyróżnienia indywidualne III stopnia.

Stanisław Mirocha – trener Stowarzyszenia Integracyjnego „EUROBESKIDY” w Łodygowicach. Podopiecznej trenera przyznano nagrodę indywidualną III stopnia.

Bogusław Wyleciał – również trener ze Stowarzyszenia Integracyjnego „EUROBESKIDY” w Łodygowicach. Dwóch zawodników będących pod opieką trenera otrzymało nagrody indywidualne II i III stopnia.

Stanisław Dziedzic – trener Uczniowskiego Klubu Sportowego „Junior” w Kamesznicy. Podopieczny trenera otrzymał nagrodę indywidualną III stopnia.

Uroczystość uświetniona została występami Zespołu Ego Dance z Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu pod kierownictwem Pani Edyty Mikołajczyk.

Źródło: Materiał prasowy