Sport

Gmina Węgierska Górka poinformowała,  że mieszkanka gminy Aleksandra Cul wzięła udział w Międzynarodowych Zawodach w Ultra Triathlonie we Francji w mieście Colmar.

Rywalizacja między zawodnikami polega na przepłynięciu 7,6 km, przejechaniu rowerem 360 km oraz przebiegnięciu 88,4 km. To wszystko wykonywane jest w ciągu, bez snu!  

Wyniki Oli to:

Pływanie: 2:59:49
Rower: 16:31:14
Bieg: 14:34:24
Finisz: 34:05:42

Jak donosi portal triathlonlife.pl/:

Rywalizacja na podwójnym Ironmanie toczyła się pomiędzy trzema zawodniczkami, ale dwie z nich walczyły o zwycięstwo. Na początku etapu biegowego prowadziła Solina Benoit z Francji. Aleksandra Cul goniła rywalkę. Różnica w tempie biegu na pierwszych okrążeniach była wyraźnie po stronie Polki, która w którymś momencie zbliżyła się do liderki na pięć kilometrów. Wtedy jednak Benoit zmobilizowała się i powiększyła przewagę. Nie na długo. Niemalże w połowie dystansu biegowego, około 40 kilometra, Aleksandra w końcu wyprzedziła Francuzkę, która wtedy już pogodziła się z przegraną. Trzy kilometry później zrobiła niemal dwugodzinną przerwę, a Cul powiększała przewagę. Ostatecznie pokonanie trasy zajęło Oli Cul 34:05:42. Tym samym była najszybszą zawodniczką na 2xIM. I dołożyła trzeci złoty medal w Colmer dla Polski, a czwarty
w ogóle. Złoto wywalczył Adrian Kostera (5xIM) i Piotr Klupczyński (2xIM), a srebro Rafał Godzwon (5xIM).