Wydarzenia

Dnia 24.05.2022r. uczniowie- uchodźcy uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Krzyżowej brali udział w wycieczce, której inicjatorem była Anna Wasilewska –Wójt Gminy Jeleśnia i Katarzyna Hulbój- Łysień przy współpracy z pracownikiem Urzędu Gminy w Jeleśni.

Sponsorami tejże wycieczki byli: Tomasz Bielarz oraz Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleśni. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Katarzyna Hulbój- Łysień oraz Iwona Stolarczyk. W kinie w Suchej Beskidzkiej czekały na grupę ukraińską dwie uczennice suskiej szkoły, które wcieliły się w rolę przewodniczek. Opiekunem uczennic był Pan Tomasz Bielarz.

Cała grupa obejrzała seans filmowy pt. ,,Igrzyska zwierzaków.” Dzieci miały możliwość zwiedzenia Suskiego Zamku, Parku oraz Muzeum Miejskiego. Zobaczyły wiele ciekawych zabytków oraz mogły obcować z przyrodą i zintegrować się z polskimi uczennicami. Następnie cała grupa udała się do pizzerii, aby zjeść pyszną pizzę. W czasie powrotu Pani Kasia zabrała wszystkich podopiecznych na lody.

Informacja: Gmina Jeleśnia