Wydarzenia

Dzisiaj podczas konferencji prasowej Minister Zdrowia Adama Niedzielskiego przedstawione zostały obostrzenia w całym kraju. Lockdown w cały kraju na okres trzech tygodni. 

Zamknięte mają zostać kina, teatry, baseny, obiekty sportowe oraz galerie handlowe. Uczniowie w klasach 1-3 szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną. W całym kraju zostaje wprowadzony lockdown.

- Analizując sytuację w innych województwach, widzimy, że w całym kraju sytuacja się pogarsza. Z naszego punktu widzenia decyzje o kolejnych restrykcjach będą miały charakter ogólnopolski. Nie będą różnicowały regiony - poinformował Niedzielski. 

Minister zwrócił się także z apelem do wszystkich pracodawców, by umożliwili swoim pracownikom pracę zdalną. Urzędy administracji, organy reprezentujące Państwo, zakłady pracy mają w miarę możliwości przejść na tryb zdalny, tak by ograniczyć mobilność i transmisję wirusa. 

- Analizując sytuację, widzimy pogorszenie sytuacji praktycznie w całym kraju. Zdecydowaliśmy się na rozszerzenie obostrzeń na cały kraj od 20 marca do 9 kwietnia - poinformował Niedzielski.

Obostrzenia zostają wprowadzone od 20 marca do 9 kwietnia br. 

Niedzielski wskazał, że regionami najbardziej dotkniętymi pandemią nadal są: warmińsko-mazurskie, mazowieckie oraz pomorskie i lubuskie