Wydarzenia

Kilka dni temu nad Jeziorem Międzybrodzkim odbyło się spotkanie zorganizowane w myśl ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wzięły w nim udział dzieci przebywające na półkolonii. Organizatorami spotkania byli policyjni motorowodniacy z Gilowic, strażacy ochotnicy z Międzybrodzia Bielskiego oraz woprowcy z Beskidzkiego WOPR-u. W czasie spotkania policjanci sprawdzili wiedzę dzieci dotyczącą tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą czy w górach, ale też z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki pokazowi strażaków milusińscy poznali również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo każdy mógł zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów czy strażaków w codziennej służbie. Dodatkową atrakcją dla dzieci był rejs policyjną, woprowską lub strażacką motorówką. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał książeczkę, w której streszczone zostały wszystkie informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a także odblaskową zawieszkę.

Głównym celem tej akcji jest promowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć.