Na www.szlachetnapaczka.pl została opublikowana baza tysięcy historii potrzebujących rodzin, do których w ciągu ostatnich tygodni dotarli wolontariusze Szlachetnej Paczki.
Jak informuje Stowarzyszenie Wiosna, organizator projektu, Szlachetna Paczka jest w tym roku potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. – Pandemia bardzo mocno dotknęła grupy i tak już wykluczone społecznie i najmniej uprzywilejowane - osoby starsze, schorowane, z niepełnosprawnościami czy ledwo wiążące koniec z końcem. Obserwujemy niestety, że ich sytuacja znacznie się pogorszyła. Dodatkowo w tym roku pomagamy osobom, które, gdyby nie pandemiczna rzeczywistość, nigdy beneficjentami Szlachetnej Paczki by się nie stali. To pokazuje, że ciężka sytuacja może spotkać każdego z nas, warto więc się przyłączyć i podzielić tym co mamy – mówi Natalia Staniewska ze Stowarzyszenia Wiosna.
W tym szczególnym roku Szlachetna Paczka jest inna niż kiedykolwiek, inne jest też otwarcie bazy potrzebujących rodzin. Z uwagi na reżim sanitarny, nie było możliwe zorganizowanie radosnego i uroczystego, tradycyjnego już marszu w miastach wojewódzkich ani spotkań z dziennikarzami, wolontariuszami, darczyńcami czy ambasadorami w biurze Stowarzyszenia. Przedstawiciele Szlachetnej Paczki, zapraszają na ogólnopolskie i wojewódzkie strony w mediach społecznościowych, na których zostały na ten dzień zaplanowane różne wydarzenia. Deklarują także, że najważniejsze pozostało niezmienne – mają ogromną determinację, żeby pomoc dotarła w tym roku do wszystkich potrzebujących.
Historie rodzin zgłoszonych do Szlachetnej Paczki, weryfikują postrzeganie szczęścia. Dla starszej seniorki szczęściem jest to, że nie musi wybierać pomiędzy zakupem jedzenia a zakupem leków. Dla matki z dorosłym niepełnosprawnym dzieckiem, które sama codzienne dźwiga z łóżka na wózek niczym siłaczka, szczęściem jest kiedy jej dziecko prześpi całą noc. Dla samotnej matki z dwójką dzieci, szczęściem jest to, że może kupić dzieciom ciepłe buty na zimę. Takich historii w Szlachetnej Paczce są tysiące. Darczyńcy zmieniają los potrzebujących, bez ich zaangażowania niesienie pomocy nie jest możliwe. - Co roku włączam się w akcję i nie wyobrażam sobie okresu Świąt Bożego Narodzenia bez przygotowania Szlachetnej Paczki, chociaż nie ukrywam, że w tej edycji będzie mi trudniej z uwagi na osobistą sytuację finansową – deklaruje nam jeden z darczyńców, który woli pozostać anonimowy.
W województwie śląskim w Szlachetnej Paczce działa w 56 rejonach ok. 800 wolontariuszy, którzy planują dotrzeć z pomocą do ponad 3000 rodzin. Ty też możesz pomóc. Wystarczy, że wejdziesz na www.szlachetnapaczka.pl i wybierzesz rodzinę, dla której wspólnie z przyjaciółmi, bliskimi czy znajomymi z pracy przygotujecie paczkę. Baza rodzin startuje 14 listopada, jednak wolontariusze cały czas odwiedzają rodziny, które sukcesywnie będą umieszczanie w bazie również w późniejszym terminie.
Źródło: informacja prasowa