Powiat Żywiecki wolny od LGBT? Radni zdecydują

Powiat Żywiecki wolny od LGBT? Radni zdecydują

Karta Praw Rodzin przyjmowana przez kolejne samorządy budzi wiele skrajnych emocji. Niewykluczone, że również Powiat Żywiecki podejmie prace nad przyjęciem takiego dokumentu.

Radni Powiatu Żywieckiego mieli o tym zdecydować podczas sesji w dniu 30 marca tego roku. Z powodu sytuacji epidemicznej w kraju ta sesja nie doszła jednak do skutku, natomiast podczas sesji XIII Sesji VI Kadencji Rady Powiatu w Żywcu, która miała miejsce 8 kwietnia zagadnienie to nie zostało podjęte. Od samego początku przeciwko przyjęciu tego dokumentu są działacze Fundacji Równość.org.pl. Pierwszy apel w formie petycji przeciwko pracom nad takim dokumentem złożyli już w listopadzie ubiegłego roku, jednak Komisja Skarg i Wniosków stwierdziła, że istnieją podstawy prawne, by wspomniana karta została wprowadzona. Przedstawiciele fundacji po raz kolejny z apelem w sprawie SKPR zwrócili się do Starosty pod koniec lutego bieżącego roku, jednak nie otrzymali od starosty Andrzeja Kalaty żadnej odpowiedzi. Czy dokument będzie wprowadzony na Żywiecczyźnie? O tym radni powiatowi zdecydują podczas jutrzejszej sesji (25 maja). Jak równiez informuje Fundacja Równość:

SKPR:

- chce wzmacniać rodzinę, ale zdefiniowaną przede wszystkim, jako małżeństwo z dziećmi, używając np. niejasnego pojęcia “tradycyjnej rodziny”,
- niejasne jest też założenie o wykluczaniu organizacji, które tych wartości wyżej nie dzielą (ale kto ma o tym decydować?),
- enigmatycznie wypowiada się o “moralnej naganności świadomego dążenia do niepełności lub rozbicia” rodzin, co może być niebezpieczne w kontekście braku wspierania ofiar przemocy.

Trzy miesiące temu żyliśmy w trochę innym świecie, ostatnio przypomnieliśmy sobie znaczenie takich pojęć, jak wsparcie, wspólnota, solidarność, współczucie - mamy nadzieję, że lokalni politycy i polityczki też je sobie odświeżyli.

Treść pisma skierowanego przez Fundację Równość do Starostwa Powiatowego w Żywcu przeczytacie TUTAJ