Wydarzenia

O tym, że nie każda zabawa jest bezpieczna, na co uważać w mieszkaniu czy na podwórku, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje, dowiedziały się przedszkolaki z przedszkola numer 1 w Żywcu, których odwiedzili policjanci. W profilaktycznym spotkaniu mundurowym pomagał Sznupek – maskotka śląskiej Policji, z którym wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

 Policjanci z żywieckiej komendy odwiedzili dzieciaki z przedszkola numer 1 w Żywcu. W czasie spotkania mundurowi, w formie zabawy, przekazali dzieciom wiedzę na temat bezpiecznych zachowań. Treści teoretyczne przeplatali praktycznymi ćwiczeniami. Dzięki spotkaniu milusińscy dowiedzieli się jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje, jak być bezpiecznym w domu czy na podwórku oraz jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez stróżów prawa pytania.

Mundurowym pomagał Sznupek – maskotka śląskiej Policji i wielki przyjaciel dzieci. Wspólnie z nim policjanci pokazali przedszkolakom w jaki sposób zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia.
Na koniec wszyscy wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie.