Wydarzenia

Kryminalni z żywieckiej komendy Policji zatrzymali 24-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Mężczyzna w jednym ze sklepów na terenie Żywca ukradł perfumy o łącznej wartości ponad tysiąca złotych. Policjanci namierzyli go i zatrzymali, zanim pokrzywdzony powiadomił o kradzieży.

 Dużą część pracy policjantów zajmują własne ustalenia. To właśnie dzięki nim często namierzani i zatrzymywani są sprawcy przestępstw. Tak też było w przypadku 24-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Mężczyzna, w jednym ze sklepów na terenie Żywca, ukradł perfumy o wartości ponad tysiąca złotych.

O zdarzeniu tym kryminalni z żywieckiej komendy Policji dowiedzieli się i od razu przystąpili do działania, jeszcze przed tym, zanim pokrzywdzony złożył zawiadomienie o przestępstwie. Z ich ustaleń wynikało, że kradzieży dopuścił się 24-latek z Bielska-Białej. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Za przestępstwo kradzieży w więzieniu można spędzić nawet 5 lat. Jednak, jak ustalili policjanci, 24-latek działał w warunkach recydywy, dlatego w jego przypadku kara może być o wiele wyższa.