Wydarzenia

19 sierpnia około godziny 22:00 na ulicy Kościuszki w Węgierskiej Górce doszło do poważnego wypadku samochodowego. Jednego z poszkodowanych zabrał śmigłowiec LPR. Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych - kierowca volkswagena golfa zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego opla corsę. Siła zderzenia była tak duża, że opel znalazł się na chodniku a strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, by wydostać poszkodowanego, zaś VW uderzył w ścianę budynku znajdującego się przy jezdni. W wyniku zdarzenie poważnie ranny (liczne złamania kończyn i obrażenia wewnętrzne) został 21-letni kierowca corsy, którego do szpitala w Sosnowcu zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Ratownik 6 z bazy w Krakowie.

Policjanci ustalili, że kierowca golfa wraz z pasażerami zbiegł z miejsca zdarzenia. Działania funkcjonariuszy w krótkim czasie doprowadziły do zatrzymania kierowcy. Policjanci prowadzą dalsze czynności, któe mają na celu wyjaśnienie szczegółów zdarzenia.